Vello Tafenau, kellele kuulub firmast 40%,
müüs Võhu Veini aktsiad enamuse nõusolekul maha. Väikeaktsionärid on sellisest
käitumisest nördinud.
"Väikeaktsionäridele tuli teade, et on üldkoosolek. Seal teatas Tafenau oma otsusest aktsiad müüa. Kuid nii ei saa ju käituda. Neid asju tuleks teisiti ajada," on Võhu Veini aktsionär Toomas Rae endast väljas. " Mina tahaksin teada, millest lähtuvalt valiti ostja? Ja miks just sellise hinnaga müüdi? Tuleks uurida ka seda palju on hetkel veinikeldris üldse veini kokku. Veinide koguhind on vastavuses aktsiate müügihinnaga," lisas Rae.
Samuti ei mõista Rae, kuidas saab Tafenau väita, et nõukogu otsustas müüa, kui tegelikult otsustas Tafenau ainuisikuliselt. "AS Võhu Vein moodustati E.Vilde kolhoosi varadest põllumajandusreformi käigus. Kõik tervikvarad erastati ainult majandi osakute eest. Viimasel kolhoosi esimehel Vello Tafenaul oli osakuid Võhu veinitööstuse varasse ainult 0,5% , kuid asjade õige korraldamisega muutus ta sisuliselt ainuomanikuks. Nüüd siis jälle samasugune käik," lisas Rae nördinult.
Seotud lood
Eile arutas Viru maakohus Rakvere
kohtumajas kohtunik Heli Väinaste eesistumisel riigikogu endisele liikmele Vello
Tafenaule politsei koostatud väärteoprotokolli valimisseaduse rikkumise
kohta.
Vello Tafenau müüb ligi 4,5 miljoni
krooniga ASi Võhu Vein firmale Haljas, mille omanik on aserbaidžaan Movsum
Mehtijev.
Võhu Veini aktsiad müüakse hinnaga 4,5
miljonit krooni ASle Haljas. Ühelgi firma väikeaktsionäril polnud huvi aktsiaid
eelisõigusega osta.
Firmal AS Haljas oli üleliigset suhkruvaru
Eesti Euroliitu astumise eel 401 955 kilogrammi, kirjutas mullu Eesti
Ekspress.
Lindströmi müügitöö eripära seisneb iga tiimiliikme tugevuste ärakasutamises ja arendamises. Just müügiinimeste koolitamine ja vastutuse andmine nende eelistuste põhjal aitab püsivalt leida ja hoida motiveeritud töötajaid, selgub saatest “Minu karjäär”.