Hiina valitsuse maksutulud kasvasid 2006.
aastal 22%. Kohaliku maksuameti andmetel laekus Hiinas mullu makse 480 miljardi
USA dollari (5,65 triljoni krooni) väärtuses.
BBC teatel kasvas eelmisel aastal hiinlaste maksutulu üle-eelmise aastaga võrreldes 20%. Peamiselt on maksutulude suur laekumine tingitud kiiresti kasvavast majandusest, aga ka valitsuse jõupingutustest saada maksud kätte eraettevõtetest.
Suhted Ühendriikidega pingelised
Tingituna peamiselt ekspordibuumist oodatakse Hiina mulluseks ametlikuks majanduskasvuks umbes 10%. 2006 aasta esimese kolme kvartali jooksul oli Hiinal ka rekordiline kaubavahetuse ülejääk - eksport ületas importi 110 miljardi USA dollari võrra.
Peamiselt viimane number põhjustab pingeid Hiina ja USA suhetes. Ameeriklased vihjavad, et jüääni kurssi hoitakse kunstlikult madalal, soodustamaks Hiina eksporti. Hetkel lubab Hiina jüäänil dollari suhtes liikuda võrdlemisi kitsas vahemikus. Samas on hiinlased lubanud, et valuuta kõikumise koridor võib olla laiem, kuid täpseid tähtaegu nimetatud muutuse osas öeldud ei ole.
Seotud lood
Investeerimispanga Suprema strateeg Peeter
Koppel soovitas investoritel tänases Raadio Kuku saates "Majandusruum"
börsimulli tõttu vältida Hiinat.
Hiina majandus kasvas eelmisel aastal
10,5%, ületades isegi 2005. aastal tulemust.
Rahvusvaheline Valuutafond (IMF) langetas
USA selle aasta majanduskasvu prognoosi 2 protsendile.
Kui 2015. aastal tuli Spotifys lauale idee Discover Weekly funktsiooni loomiseks, ei olnud ettevõtte asutaja sellest eriti vaimustuses. Sellele vaatamata oli töötajatel piisavalt autonoomsust funktsiooni edasi arendada, luues seeläbi ülipopulaarse toote. CVKeskus.ee uuris Eesti tippjuhtidelt Kai Realolt ja Toomas Tamsarelt, kuidas mõjutab juhtimiskultuur töötajate lojaalsust ja tööandja ihaldusväärsust.