Detsembris tulekahju tõttu Pärnu
mnt'l asuvast tootmishoonest ilma jäänud madratsitootja Tarmel ostis 2/3
väikeaktsionäride omanduses olnud aktsiaid tagasi.
Tarmeli tegevdirektor Aare Paloots kinnitas, et põlenguga aktsiate müük seotud ei ole.
Otsuse aktsiate müügi kohta võttis aktsionäride üldkoosolek vastu juba oktoobris, kus jõuti kokkuleppele, et Tarmel ostab soovijatelt aktsiad tagasi hinnaga 60 krooni tükk. Ettepanek tehti seoses Tarmeli kolimisega ettevõtte ajaloolisest asupaigast Pärnu mnt'l uude tootmishoonesse. Otsuse tegemise hetkel oli Tarmelil 57 aktsionäri. Praeguseks on müügivõimalust kasutanud ligi 2/3 Tarmeli aktsionäridest. Palootsa sõnul soovis enamus aktsionäre müügiga oodata, arvestades tulumaksu vähenemisega tehingutelt.
"Prognoosin, et peale tagasiostmist jääb aktsinäride arvuks natuke üle kahekümne. Tarmeli aktsiakapital on praeguse seisuga 17 030 700 krooni ja omakapital oli novembri lõpu seisuga üle 140 mln krooni," ütles Paloots.
Tema sõnul oli Tarmeli rahaline olukord piisavalt hea, et üldkoosoleku otsust täita ka vaatamata sellele, et nende tootmishoone hävis kahjutules.
"Pärast põlengut kaalusime, kas aktsiate müük peatada. Rahalised ressursid võimaldavad Tarmelil nii põlenguga hakkama saada kui ka täita kokkulepet aktsionäridega. Seetõttu otsustasime müüki mitte peatada. Seda enam, et osa aktionäre olid oma aktsiad juba müünud," selgitas Paloots ning lisas, et suure tõenäosusega vähendab kevadine korraline aktsionäride koosolek Tarmel AS'i aktsiakapitali Tarmeli omaaktsiate võrra.
Aktsiate tagasimüügi tähtaeg on täna, 15. jaanuar.
Paloots lisas, et sellel kolmapäeval on kavas tootmine osaliselt taaskäivitada.
Seotud lood
Täna öösel põles madratsitootja Tarmel ASi
tehas.
Eile õhtul puhkes tulekahju Tallinnas Pärnu
maanteel asuvas tööstushoones, kus on kadunuks jäänud kaks tehases viibinud
töötajat, teatas öösel Põhja-Eesti Päästekeskus.
Täna öösel põlenud madratsitootja Tarmel
ASi üks omanikke Ülo Pärnits ütles, et hetkel on veel vara rääkida sellest, kui
suur on tulekahju tõttu tekkinud kahju firmale.
Valimistega seotud ebakindluse möödumine koos optimismiga ärisõbraliku lähenemisviisi suhtes USA uue administratsiooni ametiajal on suurendanud investorite usaldust ja aidanud kaasa aktsiaturu tõusule. Kuna Donald Trump on praeguseks Ovaalkabinetti naasnud, võib tema eeldatav majanduspoliitika avaldada erinevatele sektoritele märkimisväärset mõju.