Linnavolinik Tarmo Kruusimäe ehk Kojamehe
sõnul külvab Keskerakonna valimisreklaam, millel on sõnum: „Vali Keskerakond -
siis buss sõidab!” liinibusse kasutavates tallinlastes hirmu.
„Selline reklaam külvab liinibusse kasutavates tallinlastes hirmu ja ebakindlust, sest on ju igaühe soov, et buss sõidaks iga päev vastavalt graafikule - hoolimata ilmast või mõne partei valimisedust,” lausus Tallinna linnavolikogu liige Tarmo Kruusimäe. „Kartusi õhutav reklaam on vastuolus reklaamivaldkonna heade tavade ja kommetega ning seetõttu kõlvatu.”
Kruusimäe esitab linnavalitsusele arupärimise, soovides teada, kuivõrd reaalne on oht, et oma hääle andmisel mõnele muule erakonnale kui Keskerakond, bussid valimiste päeva järgsel hommikul enam ei sõida.
Kruusimäe hinnangul on eriti kummastav, et bussireisijates hirmu ja ebakindlust tekitavas reklaamis vahendatakse linnavolikogu esimeest Toomas Vitsutit, kes nn Pronksmehe ümarlauda korraldades esitleb end leppimist ja kodurahu jutlustava isikuna.
„Nähtavasti on valla pääsenud Toomas Vitsuti tumedam pool,” kommenteeris Kruusimäe. „Oleks kahetsusväärne, kui Vitsuti sõnad viiksid selleni, et juhul, kui valimiste päeva õhtul kella üheksast alates laekuv info kinnitab Keskerakonna jaoks ebasoodsat valimistulemust, korraldavad bussireisijad hilisõhtul bussides istumisstreigi, keeldudes järgneva päeva kartuses sõidukist lahkumast.”
Seotud lood
Keskerakonna juhatuse liige Marika Tuus
ütles, et Eesti Tööandjate Keskliidu (ETTK) ettepanek tõsta pensioniiga on
tööinimeste suhtes vastutustundetu.
Tänasel Tallinna Linnavolikogu istungil
teeb linnavolinik Tarmo "Kojamees" Kruusimäe (IRL) ettepaneku, et Viimsi ja
Tabasalu kandist kesklinna kulgevad tasuta koolibussid võiksid peale võtta mitte
ainult alg-, põhikooli ja gümnaasiumi õpilasi, vaid ka tudengeid ja kutsekoolide
õppureid.
“Meie naaber on agresiivsem, karta ei tule”
Peaminister Kristen Michal sõnastab 2025. aastaks Eestile kolm eesmärki, mille eest lubab seista: aasta lõpuks on Eesti kaitse hästi kindlustatud, majandus on konkurentsivõimelisem ja bürokraatiavabam ning kasvab, ühiskondlik debatt on lugupidav ja arukas.