Selleks peab aga olema võimalik Euroopa Liidust ka tööstusseadmete soetamiseks toetust taotleda. Veskimägi ütles ka, et poliitikasse minna või Standardit börsile viia pole tal plaanis.
Kas Te ei karda, et Teie pidevad sõnavõtud tööjõupuuduse teemal tekitavad Teie ettevõttes töötavates inimestes lootusetuse tunde? Kui juht esineb keskmiselt korra kuus avaliku sõnavõtuga olukorra lootusetusest, siis miks peaks töötaja selle ettevõtte nimel pingutama.
Standard on vähendanud tööjõudu tootmises ning suurendanud samal ajal käivet kaks korda viimase viie aastaga. Tööjõupuudust on tootmisettevõtetes võimalik vähendada uute tehnoloogiate kasutamisega või allhangete kaudu. Teeninduses aga on probleem kindlasti teravam.
Te olete nõudnud Euroopa raha kasutamist uute seadmete soetamiseks. Millised on tulemused?
Pean seda väga vajalikuks. Meiega ühel nõul on ka Euroopa Komisjon, kuhu oleme sellel teemal pöördunud. Lahkuv valitsus ei ole meie ettepanekutega arvestanud. Loodame, et uue valitsusega sujub koostöö selles küsimuses paremini.
Standardi kodulehel otsitakse praegu üheksale ametikohale töötajat, kelle tööleasumise aeg on niipea kui võimalik. Kas tegemist on tootmise laiendamisega või ei ole Teie ettevõte töölistele atraktiivne?
Eestis on raske leida head tootmistöölist, kuna neid lihtsalt pole turult võimalik palgata. Tootmise laiendamist Eestis pean seega võimatuks. Standard kasutab tootmisvõimsuse suurendamiseks järjest rohkem partnereid Eestist ja välismaalt. See aga ei tähenda, et me poleks kohalikust tööjõust huvitatud.
Miks kangutate meeste pensioniiga üle meeste keskmise eluea? Järgmisena ehk soovitate puhkust lühendada aastas kahe nädala peale nagu eeskujulikus Jaapanis.
Pensioniikka jõudnud Eesti mehe oodatav eluiga on praegu 76 aastat ja see on pidevalt kasvanud juba alates 1994. aastast. Pensioniea nihutamine ülespoole on seega igati mõistlik. Pensioniea tõstmine pole inimeste kiusamiseks välja mõeldud, vaid see on vajalik, et vältida pensionikassa kokkuvarisemist, ja on seotud demograafilise situatsiooniga.
Kuidas on võimalik, et ametiühingud, mis koondavad ainult 14% töötajaskonnast, suudavad Eesti Tööandjate Keskliidu pidevalt nurka suruda (nt riikliku lepitaja määramine)?
Tänane riiklik lepitaja on tööandjate keskliidu endine tegevjuht. Tore, kui see ametiühingutele sobis.
Milline on Teie seisukoht riigile oluliste infrastruktuuriettevõtete omaaegse erastamise kohta - nt Eesti Raudtee, Tallinna Vesi?
Ettevõtete kiire erastamine oli omal ajal õige samm. Küsimus on vaid selles, kuidas seda mõnel juhul läbi viidi.
Mida arvate Eesti ettevõtjate eetikast ja moraalist? Kas on võimalik tõmmata piiri äri ja poliitika vahele?
Eesti ettevõtjate ja erakondade eetiline pale on ühiskonna nägu. On nii häid kui ka halbu näiteid.
Kui peaksite kunagi poliitikasse siirduma, kas siis teete tööandjate manifestis loetletud asjad kohe esimese aastaga ära ja majandus puhkeb õitsele?
Poliitikasse siirdumist ei plaani. Manifestis loetletud asjad tuleks ära teha kohe, mitte veel ühte aastat mööda lastes.
Kas näete võimalust, et Standard läheks kunagi ka börsile?
Momendil puudub idee börsile minekuks.
Kas Teil on plaanis Standard maha müüa?
Kindlasti mitte. Standard kasvab ja areneb praegu hästi, eksport kasvab aasta-aastalt.
Seotud lood
Rahvusvahelise veebipõhise maaklerfirma Freedom24 analüütikud on välja selgitanud kümme ettevõtet, mille börsile minek (IPO) saab olema alanud aastal finantsmaastiku keskmes. Nende seas on nii tehisintellekti uuendajaid, digitaalse turvalisuse liidreid kui ka kiirmoehiiglasi, lisaks ettevõtteid, mis püüavad positsioneerida ennast mõnedes võtmekategooriates ja meelitada ligi kõige tähelepanelikumaid investoreid.