Adolf Hitler sai Saksamaa kodanikuks 75
aastat tagasi, kuid nüüd tahavad sotsiaaldemokraadid temalt kodakondsuse ära
võtta.
Küsimus on tõstatatud Niedersachseni liidumaal, kus asub Braunschweigi linn, mis oli enne sõda üks Saksamaa liidumaadest.
Just selles linnas asus Hitler 1932. aastal valitsusametnikuna tööle. Et aga ametit pidada, oli oluline, et tol ajal juba Austria kodakondsusest loobunud Hitler oleks Saksamaa kodakondne. See oli ka eeldus, et ta veel samal aastal võiks kandideerida Saksamaa presidendivalimistel, kirjutas Rootsi päevaleht Dagens Nyheter.
Braunschweigis vastu võetud otsus oli saatusliku kaaluga ja nüüd tahavad Niedersachseni sotsiaaldemokraadid Hitlerilt kodakondsuse postuumselt ära võtta. Mõtte vastu on nii liidumaa kristlikud demokraadid kui ka riigi siseminister.
Seotud lood
Berliini Tempelhofi lennujaam, mida Briti
kuulus arhitekt Norman Foster nimetab kõigi lennujaamade emaks ja mis väga
meeldis Adolf Hitlerile, kavatsetakse sulgeda, et viia kogu lennuliiklus
Ida-Berliini Schönefeldi lennujaama.
Oksjon toimus Jeffery oksjoni majas
Lostwithieli linnas, mis tavaliselt tegeleb kariloomade, majade, mööbli ja muu
säärase müügiga. Seekord olid pakkimisel 21 imselt Adolf Hitleri poolt tehtud
akvarelli ja visandit.
Saksa ajalookirjutaja, Müncheni
lähiajalooinstituudi juht Horst Möller tahab, et Adolf Hitleri peateos "Minu
võitlus" ("Mein Kampf") tuleks uuesti Saksa raamatupoodides müügile.
Kõik teadsid Helenet (42) kui sooja ja elava iseloomuga edukat naist. Tööl olles oli ta asjalik ning kodus tegeles laste ja majapidamisega. Õhtuti premeeris ta end tihti pokaali veiniga, et igapäevaseid muresid vaigistada ja stressi leevendada. Viimasel ajal vaevles ta aga unetuse käes ja ka lähedaste sõnul hakkas ta oma sära kaotama. Enese teadmata viis pidev veinitamine naise sügavamale alkoholi lõksu ja õhtusest lõõgastusrituaalist sai hoopis uneprobleemide põhjustaja. Helene jagab oma lugu, kuidas ta sõltuvusest vabanes ja enda elus uue lehekülje keeras.