Eesti Konjunktuuriinstituudi (EKI)
direktori Marje Josingu sõnul läheb Eesti tööstusel praegu hästi.
"Tööstus määrab majanduse suuna. Eesti tööstusel läheb hästi, välja arvatud mõned suured ettevõtted, mis on üles ehitatud odava tööjõustrateegiale. Kuna tööjõud on muutnud kallimaks, siis töötajad liiguvad teistesse ettevõtetesse või peavad ettevõtted muutma enda struktuuri," rääkis Josing.
Josingu sõnul oli esimene kvartal Eesti tööstusele hea. Tellimusi oli rohkem kui tavapäraselt sel perioodil.
Tööstuse jaoks on muutunud piiranguks tööjõupuudus. 36% ettevõtjatest tunnistab, et puudu on kvalifitseeritud tööjõust.
Josingu sõnul on ka rohkem ettevõtteid, millel jääb puudu tööstusvõimsusest. Olemasolevad tööstusvõimsused ei vasta tänapäevastele nõuetele, tehnika vajab uuendamist ja selliste probleemidega ettevõtteid on aina rohkem.
Seotud lood
Veel kolm kuud tagasi üritas välismaine
firma siin müügi- ja turundusjuhti värvata 7000kroonise põhipalgaga.
Kolmveerand Eesti Konjunktuuriinstituudi
(EKI) analüütikutest peavad väga reaalseks või pigem reaalseks seda, et
Eestil õnnestub oma ülekuumenenud majandus rahulikult maandada.
Kui väljas sajab lund ja päevavalgus kestab vaid hetke, muutub kodukontor meie igapäevaseks keskpunktiks – kohaks, kus töö, loovus ja ka mugavus peavad koos eksisteerima. Hea valgustus, ergonoomiliselt kujundatud ja rahulik töökeskkond aitavad pimedal hooajal säilitada nii töötahet kui ka meelerahu. Ja just sisemine tasakaal on eriti oluline, sest kodus töötavad lapsevanemad teavad hästi: külmade ilmadega algab ka viiruste hooaeg. Lisaks tööülesannetele tuleb sel ajal hoolitseda ka nohuste ja pisut pahurate laste eest, kes on lasteaiast koju kosuma jäetud.