Tänavune aasta kujuneb Lukoilile üpris
kurvaks, sest ettevõte kaotab aastaid kestnud positsiooni Venemaa suurima
naftaammutajana.
Lukoilile astub kandadele riiklik ettevõte Rosneft, kes käitub üliagressiivselt, ostes turult kokku üha uusi varasid. See peegeldab Venemaa naftatööstuskompleksi peamist suundumust, mille järgi taastab riik oma varem kaotatud positsioone, riikliku ekspansiooni mootoritena töötavad Rosneft ja Gazprom, kirjutas Ärileht.
Venemaa omapäraks võib pidada asjaolu, et riik on ära jagatud ärieliidi rühmituste vahel, kellest igaüks kontrollib mõnda majandussektorit. Sellepärast pole Rosneft ja Gazprom mitte niivõrd riigi omanduses olevad partnerid, kuivõrd konkurendid, mida patroneerivad president Vladimir Putini lähimas kaaskonnas tegutsevad grupeeringud. Selline jaotus muudab eraettevõtjatele üheaegse sõbrustamise mõlema suure kütuseettevõtega keeruliseks. Kuid sõbrustama nendega peab, sest mõlema ettevõtte isu aina kasvab, haarates oma huvi alla isegi selliseid gigante nagu Lukoil.
Seotud lood
Lukoil jätkab tööd Iraagis, mille
katkestas 2003. aastal Ameerika sissetung Iraaki.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.