Inimeste ja loomade tervisekaitseuuringuid toetav
maailma suurim heategevusfond Wellcome Trust otsustas Tallinna Tehnikaülikooli
Küberneetika Instituudi teadlasi viie aasta jooksul toetada 17,2 miljoni
krooniga.
Wellcome Trust määras stipendiumi TTÜ Küberneetika Instituudi vanemteaduri Marko Vendelini uurimisgrupile, mis uurib südamelihase energiavahetust, teatas ülikool.
Juba 2001. aastal kaitstud doktoritöös alustas Marko Vendelin südamelihase mehaanikaliste ja ainevahetusprotsesside vaheliste seoste matemaatilist modelleerimist. Tema töögrupi uuringute tulemused on tänaseks laiendanud oluliselt meie teadmisi südame töö kohta ning aidanud selgitada südamelihases toimuvaid protsesse.
"Viimastel aastatel on avastatud rida uusi tahke südamelihase rakkudevaheliste struktuuride vastasmõjudes, millede selgitamine vajab veel edasist uurimist. Niivõrd suure ja maineka rahvusvahelise heategevusfondi nagu Wellcome Trusti otsus finantseerida Marko Vendelini lähiaastateks planeeritud uuringuid südamerakkude struktuursete ja funktsionaalsete seoste selgitamisel näitab TTÜ Küberneetika Instituudi Mittelineaarsete protsesside analüüsi keskuses senitehtu kõrget teaduslikku taset ja hinnangut uurimisgrupi teaduslikule potentsiaalile tervikuna", kinnitas TTÜ Küberneetika Instituudi teadussekretär Mati Kutser.
"Teadaolevalt on see üks suuremaid toetussummasid, mille on Wellcome Trust antud valdkonnas Eesti teadlaste toetuseks eraldatud," lisas Kutser.
Wellcome Trust on 1936. aastal Inglismaal asutatud sõltumatu heategevusfond, mis finantseerib perspektiivseid biomeditsiinialaseid uuringuid kogu maailmas. Saavutada Wellcome Trusti International Senior Research Fellow staatus on suur tunnustus igale teadurile.
Seotud lood
Tallinna Tehnikaülikooli (TTÜ)
elektroonikainstituudi teadlased koos tehnoloogia arenduskeskuse ELIKO
töötajatega võitsid esimeste eestlastena Euroopa Liidu hanke.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi. Võisteldakse tööjõuturul, IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgitavad saatekülalised Äripäeva raadios.