Ärilaused tänastest, 7. juuni lehtedest
"Kui majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts poleks nii palju jonninud, oleks ka sel korral kergemalt läinud," Reformierakonna aseesimees Meelis Atonen riigifirmade nõukogude liikmete määramisest, Eesti Päevaleht.
"Ma ei usu, et Liviko nõukogu liikmed Enn Kunila ja Jüri Käo on suuremad viinajoomise ja -tootmise spetsialistid," Reformierakonna aseesimees Meelis Atonen, põhjendades spetsialistide asemel poliitikute määramist riigifirmade nõukogudesse, Eesti Päevaleht.
"Tallinna Sadam on praegu Eesti majanduse naba," sadama nõukogusse pääsenud endine julgeolekuspetsialist Eerik-Niiles Kross, Eesti Päevaleht.
"Praegu on summad täiesti kontrollimatud," Tallinna volikogu kantselei kontrollitalituse juhtivspetsialist Terje Moks, toitlustamisest koolides, Eesti Päevaleht.
"Ei tunne kirbu hingeelu," Väike-Maarja talunik Jaak Läänemets, ei saa jagu rapsikahjurist, Eesti Päevleht.
"Võib enneustada, et tuleb putuka-aasta," Farm-Plant Eesti konsultant Tiiu Tarang soojast kevadest tingitud putukarohkusest, Eesti Päevaleht.
"On ju teada, et kui on koos kolm juristi, on neil ka viis arvamust," riigikogu põhiseaduskomisjoni esimees Väino Linde, Postimees.
"Õhukese riigi teooria lükkab probleemid inimese enda kanda," riigikogu liige Tarmo Mänd (Rahvaliit), Postimees.
"Ka varasemad koalitsioonid on esmalt kiitnud heaks reformierakondliku maksureformi, mille järel on Reformierakond jätnud Suure Peetrina partnerid tühjade pihkudega ehk söönud ära ka Väikese Peetri võileiva," riigikogu liige Ain Seppik (Keskerakond) aktsiiside tõusust ja maksude alandamisest, Postimees.
"Minu koalitsioonipartnerid, kellega on mul kahekuuline koostöö, ei ole julgenud minu võileiva kallale veel tulla," rahandusminister Ivari Padar (SDE), Postimees.
"Ei ole õige, et ühed riigid hakkavad kandma vastutust teiste riikide otsuste eest," riigikogu liige Mart Nutt (IRL) ELi õigusvoliniku ettepanekust hajutada ELi põgenenud solidaarselt liikmesriikide vahel, Postimees.
"Enam kui 80 töötajaga tehas on kindlustatud töö- ja teadmistemahukate tellimustega, mis on laevaremondi kõrgpilotaaž," laevatehase BLRT Grupi juhatuse esimees Fjodor Berman, Postimees.
"Tööjõuprobleem on poliitiline küsimus, mis kahjuks kerkib üles peamiselt enne valimisi," BLRT Grupi juhatuse esimees Fjodor Berman, Postimees.
"Kui riigikogu elab niikuinii juba 300 protsenti riigi kulul, siis Toompead nad küll füüsiliselt õõnestama ei tohi hakata," Tallinna vanalinna patrioot Tiina Mägi riigikogulaste soovist ehitada Toompeale maa-alune parkla, Postimees.
"Kumbki ei tohiks üllatuda, kui ta nüüd näeb teise silmis iseenda peeglepilti, sest mõlemad mehed kujutavad endast võimuülbuse ehedat näidet," New Yorgi The New Schooli rahvusvaheliste suhete õppejõud Nina Hruštšova, võrreldes Putinit ja Bushi, Postimees.
"Vaadates, kuidas karjääride teemat käsitletakse, jääb mulje, et oleme kolonisaatorid omal maal," endine riigikogu liige Jüri Tamm, Postimees.
"Eestis on David Beckhamil väga palju ühist Anu Saagimiga, nimelt on mõlema põhiline kapital nende kuulsus, mitte niivõrd taip, käte- ega jalgadevilumus, ilu või ekraanisarm," ajakirjanik Barbi Pilvre, Eesti Ekspress.
"Ma saan aru, et punapea Luigel on skandaali vaja, aga siin pole küsimus edasi- või tagasijõudmises, see on puhtalt tehniline küsimus," Kaubandus-Tööstuskoja president Toomas Luman, kommenteerides oma mõjujõu kasutamist selleks, et ta poeb pääseks eksamile, Eesti Ekspress.
"Kogu aeg käib üks asjatu norimine ja peksmine ja kuskil on piir," Tallinki juht Enn Pant, selgitades, milles seisnes Äripäeva suurim viga, et firma tahab majandusajalehe kohtusse anda, Eesti Ekspress.
"Kas Eesti inimesed on tõesti nii rumalad, et ei oska kenal suveajal alkoholi mõõdukalt tarbida?" Pärnu õlletehase Puls Brewery juhataja Aivo Varem, pidades Harju maavanema Värner Lootsmanni alkoholimüügi piirangut lühinägelikuks, Maaleht.
"Inimesed, ideed ja raha tõmmatakse sinna, kus seda niigi rohkem koos, nii imetakse eesti kultuur ühel hetkel tühjaks," Viljandi kultuuriakadeemia direktor Anzori Barkalaja, Maaleht.
Esimese magusa kohukeseampsu juures venib Rootsi tarbija nägu väga pikaks, aga siis saab ta esimesest krambist üle ja naeratab," konjunktuuriinstituudi direktor Marje Josing Eesti kohukesefuroorist Põhjamaades, kus süüakse soolast kohupiima, Maaleht.
"Andrus Ansip pääses maailmapoliitikasse tänu Kremlile," endine riigikogu liige Toomas Alatalu, Maaleht.
"Keskmise kuupalga eest ei saa enam ruutmeetritki elamispinda ei meil ega mujal," Eastern Europe Real Estate Investment Trusti tegevjuht Ain Kivisaar, Äripäev.
"Ei ole midagi halvemat kui õiget asja lollisti ajada," Go Group ASi juhatuse liige Tiit Pruuli, alkoholi müügi piiramisest, Äripäev.
"Palkade tõstmine on nagu söömine, mille puhul kõhtu ei saa korraga mitmeks aastaks täis süüa," Reformierakonna aseesimees Meelis Atonen, Äripäev.
"Minu poolest võiks eelarve olla ka miinuses, neljarealine Tartu maantee meeldiks mulle rohkem," ärimees Jüri Mõis, Äripäev.
Seotud lood
Eelmisel aastal Äripäeva dividendide
edetabelis kaheksanda koha vallutanud Maseko omanik Mihhail Maslennikov tänavu
dividende võtta ei saa, sest tema kalakonservivabrik tõi 28 miljonit krooni
kahjumit, kirjutab Äripäev.
Sotsiaalminister Maret Maripuu taotleb
2008. aasta riigieelarvesse sotsiaalvaldkonda 1,5 miljardit krooni rohkem, kui
esialgses eelarvekavas ette nähtud.
Rahvusvaheline reitinguagentuur S&P Global Ratings
tõstis Freedom24 kaubamärki omava Freedom Finance Europe Ltd. pikaajalist krediidireitingut B-tasemelt B+-tasemele.