Kui seni on Pärnu linnaarhitekti teenistus
olnud eksperdiks kinnisvaraarendajate palgatud arhitektide töö hindamisel,
muutub nüüd nende töö loomingulisemaks. Uue üldplaneeringu lähteandmed
tellitakse erafirmadelt, kuid mõttetöö tuleb teha linna arhitektidel.
Juba paar aastat on linna arhitektid pusinud Pärnu maakasutuse, rohestruktuuride, laheäärse puhkeala, liikluskorralduse ja arhitektuursete tingimuste teemaplaneeringu kallal, kirjutas Pärnu Postimees.
Üldplaneering koosneb üldosast, lähtesituatsioonist, linna ruumilisest visioonist, maakasutuse juhtfunktsioonidest, avaliku ruumi arendamise kavast, ühiskondlike objektide arendamise kavast, tehnilise infrastruktuuri arendamise kavast, olemasolevast linnastruktuurist ja miljööväärtustest, arendusaladest ja -objektidest, seadusjärgsetest maakasutuskitsendustest ja üldplaneeringu elluviimisest.
Maakasutuse juhtfunktsioonide peatükis tsoneeritakse linna territooriumi areng, juhindudes järgnevast: avalik ruum (eristades avalike tänavate, parkide, väljakute, parklate ja supelrandade maa-alad ning veealad), poolavalike üksikhoonete maa-ala (eristades avatud ja suletud krundiga äri- ning ühiskondlikud hooned).
Järgmiseks tsooniks on segahoonestusega keskuste maa-ala, kus eristatakse vähese parkimismahuga valdavalt jalakäijatele mõeldud keskusalad ja rohke parkimismahuga keskusalad.
Kõige suuremat huvi võivad tekitada elamumaad, kus eristatakse privaatse krundiga väikeelamumaad, privaatse krundiga korterelamumaad ja avatud krundiga korterelamumaad. Paljud korteriühistud on asunud kinnistusisest autoliiklust tõkestama, piiramata jalakäijate liikumist.
Tootmismaadest eristatakse sadamate maad, elukeskkonda häirivat ja mittehäirivat tootmismaad, eriotstarbelistest maadest raudteede, jäätmehoidlate, riigikaitse, kalmistute jms maa-alasid.
Peale juhtfunktsiooni määratakse kindlaks elamu- ja tootmispiirkonnad, kus lisafunktsioonina kavandatakse äripindasid.
Seotud lood
Pärnu linnavalitsus müüb avalikul
kirjalikul enampakkumisel ajaloolise mudaravila kinnistu
hoonestusõiguse.
Põhilise kontingendi suvel korterite
üürilevõtjatest moodustavad kinnisvarafirma Uus Maa Pärnu büroo peamaakleri
Peeter Sepa sõnul siiski välisturistid, põhiliselt rootslased ja sakslased, kes
võtavad tavaliselt korteri üürile kuni paariks nädalaks, kirjutas Eesti
Päevaleht.
Pärnu linna tänavuses eelarves on
kavandatud raha kolme munitsipaalelamu ehituseks.
Töötukassa peale mõeldakse enamasti siis, kui räägitakse töötusest, koondamistest, maksude tõstmisest või koolitustest. Vähem tuleb jutuks aga tööturuasutuse tase ja võrdlus teistega, eelkõige muidugi naabritega.