Päike, liiv ja mererand - paljude unistus
tõelisest puhkusest. Kuid stopp!
Äsja ajakirjas New England Journal of Medicine ilmunud artiklist selgub, et rand polegi nii ohutu paik. Selgub, et liivalossid võivad olla ohtlikumad kui haikalad.
Alates 1990. aastast on USAs liivalosside ehitamise tõttu elu jätnud 16 inimest. Hai lõuad on surma toonud 12le inimesele, kirjutas New Scientist. Peamiselt on surma põhjustanud kukkumine - inimesed on langenud losside ehitamisel kaevatud aukudesse.
Kuid vaadake nüüd rannaliiva enda ümber ja mõelge hästi järele. Liivast võib kergesti saada nakkuse, mille põhjustajaks on inimese väljaheidetest pärit bakterid. Sel nädalal ajakirjas Enviromental Science and Technology ilmunud artiklist selgub, et E.coli bakteri tase USA mageveejärvede ning Suure Järvistu randades ületab tervisele ohutu taseme.
Teadlased leidsid randadest kahte tüüp E.coli bakterit: osa bakterist oli randa sattunud alles äsja. Teine osa oli suutnud liivas kohaneda ning seal ka paljunemise selgeks õppinud. Liivas suudavad mikroobid kauem vastu panna, pärast rannaskäiku dushi all käimine on päris hea mõte.
Loe ka teisi
Novaatori uudiseid.
Seotud lood
Kas haid on tõepoolest sellised
halastamatud tapamasinad, nagu avalikkus üldiselt arvab? Kui see tõepoolest on
nii, siis kas kõik haid on ohtlikud või ainult mõned liigid?
Lugejad eelistasid sel nädalal järgmisi
lugusid:
Kliimamudelid ennustavad erakordselt kuumi
suvesid, see omakorda suurendab suviseid kuumarabandusi. Asjaolu, et soojemad
talved põhjustavad vähem külmumisi, ei suuda tasakaalu hoida.
Ülevaade neist lugudest, mis lõppeval
aastal leidsid Novaatoris kõige suuremat lugejamenu:
Lindströmi müügitöö eripära seisneb iga tiimiliikme tugevuste ärakasutamises ja arendamises. Just müügiinimeste koolitamine ja vastutuse andmine nende eelistuste põhjal aitab püsivalt leida ja hoida motiveeritud töötajaid, selgub saatest “Minu karjäär”.