Venemaa, Hiina ja ka Lähis-Ida riikide
fondide huvi Saksa firmade osaluste ostmise vastu kasvab ja see sakslastele väga
ei meeldi.
„Jälgime väga tähelepanelikult, kuidas riiklikult kontrollitavad välismaised fondid suurendavad osalust Saksa firmades. Sageli ei ole selge, mis eesmärgiga nad seda teevad,” ütles Saksamaa rahandusministri asetäitja Thomas Mirow Handelsblattile.
Saksa valitsuse pressiesindaja Ulrich Wilhelm ütles, et valitsuses kaalutakse abinõude rakendamist, mis takistaksid Saksa majanduse oluliste ettevõtete minekut niisuguste fondide kontrolli alla.
Investeerimispanga Morgan Stanley andmeil küünib selliste riiklike fondide hallatav vara 2,5 triljoni dollarini.
Hiina välisvaluutareservid on 1,2 triljonit dollarit ja Venemaal 400 miljardit. Saksamaa rahandusministri Peer Steinbrücki hinnangul võib Hiina osa selle reservi rahaga osta ära mitu suurt ja head Saksamaa firmat.
Sel aastal alustab tegevust China Investment Corporation, mille investeerimiskapitali suuruseks pronoositakse 300 miljardit dollarit.
Seotud lood
Navalis Group on tuntud ettevõte, mis on tegutsenud laevaehituse, laevaremondi ja avamere ehituste valdkonnas juba üle 23 aasta. Navalis Group-i koosseisu kuulub mitu ettevõtet, mis töötavad edukalt ja tulemuslikult laevatehastes Eestis, Leedus, Soomes, Saksamaal ja Hollandis. 2024. aasta oli Navalis Group-i jaoks väga oluline, aidates kaasa ettevõtte arengule ja positsioonide tugevdamisele turul. Ettevõte näitas dünaamilist arengut, tuues turule uusi teenuseid, tugevdades rahvusvahelist koostööd ja täiustades siseprotsesse.