Venemaa, Hiina ja ka Lähis-Ida riikide
fondide huvi Saksa firmade osaluste ostmise vastu kasvab ja see sakslastele väga
ei meeldi.
„Jälgime väga tähelepanelikult, kuidas riiklikult kontrollitavad välismaised fondid suurendavad osalust Saksa firmades. Sageli ei ole selge, mis eesmärgiga nad seda teevad,” ütles Saksamaa rahandusministri asetäitja Thomas Mirow Handelsblattile.
Saksa valitsuse pressiesindaja Ulrich Wilhelm ütles, et valitsuses kaalutakse abinõude rakendamist, mis takistaksid Saksa majanduse oluliste ettevõtete minekut niisuguste fondide kontrolli alla.
Investeerimispanga Morgan Stanley andmeil küünib selliste riiklike fondide hallatav vara 2,5 triljoni dollarini.
Hiina välisvaluutareservid on 1,2 triljonit dollarit ja Venemaal 400 miljardit. Saksamaa rahandusministri Peer Steinbrücki hinnangul võib Hiina osa selle reservi rahaga osta ära mitu suurt ja head Saksamaa firmat.
Sel aastal alustab tegevust China Investment Corporation, mille investeerimiskapitali suuruseks pronoositakse 300 miljardit dollarit.
Seotud lood
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.