Esimest korda reastas Economist
Intelligence Unit maailma riike infotehnoloogilise kompetentsuse alusel. Eesti
sai tabelis 25. koha.
Maailma kõige tugevaima IT-kompetentsusega riigid on USA, Jaapan, Lõuna-Korea ja Suurbritannia. Viimasel kümnendil suure IT-hüppe teinud Iirimaa pälvis 15. koha.
Mõõdeti ärikeskkonda, IT-infrastruktuuri, inimkapitali, õigusruumi, innovatsioonikeskkonda ning toetust IT-sektori arengule. Neid faktoreid kaaluti sajapunktises skaalas, USA sai 77,4 punkti, Eesti 45,3 ning Läti 37,9 punkti.
Eesti jagab 25. kohta Portugaliga. Vahetult ees on Hispaania ja Itaalia, vahetult järel Sloveenia ja Ungari.
Rootsi on tabelis 7., Taani 8. , põhjanaaber Soome 13. Läti on 34. ja Leedu 35. kohal. Venemaa on 64 tabelisse jõudnud riigi hulgas 48.
Analüüsis märgitakse, et Hiina ja India suudavad tugeva IT-sektori abil leevendada majanduse üldist nõrkust, kuid mõlema riigi puhul rõhutatakse, et nad peavad suutma oma oskusi tõsta, sest hinnaeelised on kadumas.
Heade töötajate põud on üleüldine, aga olukord halveneb veelgi, kui nõutavad oskused muutuvad.
Tulevikus võivad tabelis ilma tegema hakata India ja Hiina, aga ka Venemaa, Brasiilia ning Vietnam. Samuti märgib analüüs tulevikutegijatena ära Eesti, Leedu ja Tšiili.
Just tarkvaraarenduses peituvad nišid on Eesti võimalus, märgib raport.
Seotud lood
Austraalia juhtiv päevaleht The Age valis
välja kümme maailma juhtivat digilinna. Tallinn pälvis auväärse seitsmenda
koha.
Tallinn on Euroopa kõige internetiseeritum,
58 protsenti elanikest kasutavad interneti ning ühenduse hinnad on Euroopa
odavaimad, põhjendas innovatsiooniajakiri Fast Company Tallinna valikut maailma
30 kiiremini areneva linna hulka.
Arvutipargi renditeenus on mugav, säästlik ja (tuleviku)kindel. Green IT tegevjuht Asko Pukk usub, et ettevõtete äriline fookus peab alati olema enda põhitegevusel, sektoril, mida teatakse peensusteni, et olla konkurentidest paremad – just selleks vajaliku aja ja raha renditeenus vabastab.