Ettevõtetel, mille juhatuses on vähemalt
üks naine, on väiksem pankrotioht kui ettevõtetel, mida juhivad vaid mehed.
Rootsi uuringufirma UC korraldatud uuringust selgub, et naisjuhtidega ja naisjuhtideta firmade vahel on päris suur erinevus, kirjutas Rootsi majandusportaal di.se.
"Naisjuhiga ettevõtete pankrotioht on 34 protsenti madalam," ütles UC pressiesindaja Roland Sigbladh.
UC võrdles uuringus kõiki Rootsi aktsiaseltse, mille aastane käive oli enam kui 10 miljonit Rootsi krooni (17 miljonit Eesti krooni ja mille juhatusse kuulub vähemalt kaks inimest. Kokku sattus valimisse 2006. aprilli seisuga 23 148 ettevõtet.
Aprillis 2007 kontrollis UC, kui paljud neist olid läinud pankrotti. Vaid meesjuhtkonnaga ettevõtetest oli pankrotti läinud 90 ettevõtet ehk 0,59%. Ettevõtetest, mille juhtkonnas oli ka vähemalt üks naine, oli pankrotistunud 0,39% ehk 31 ettevõtet.
Kuna naiste osa juhatuses mõjub ettevõttele hästi, siis võtab UC seda arvesse ka laenuettevõtetele või teistele tehtavates riskiastme hinnangutes.
"Mina näen parema elujõulisuse taga kaht põhjust. Esiteks ei ole naised valmis võtma sama suuri riske kui mehed. Teiseks on naised targad ettevõtjad," ütles Roland Sigbladh.
Seotud lood
Naisjuhi käe all töötavad ettevõtted
teenivad keskmiselt kümme protsenti enam kui meesjuhiga ettevõtted.
Sotsioloog ja psühholoog Jüri Uljas
kirjutab täna Äripäeva vahel ilmunud ettevõtlike naiste ajakirjas Dilemma, et
naisjuhid toetavad oma alluvaid eesmärkide püstitamisel rohkem ja pööravad
tähelepanu nende arengule.
Eestlaste säästukalduvusi mõjutavad kõige
halvemas suunas viis tegurit – palgaga võrreldes liiga suured laenumaksed, tulu
ettevõtlusest, kõrgharidus ning külmkapi ja kuni viie aasta vanuse auto
omamine.
Ärilaused tänastest, teisipäeva, 24. juuli
lehtedest
Valimistega seotud ebakindluse möödumine koos optimismiga ärisõbraliku lähenemisviisi suhtes USA uue administratsiooni ametiajal on suurendanud investorite usaldust ja aidanud kaasa aktsiaturu tõusule. Kuna Donald Trump on praeguseks Ovaalkabinetti naasnud, võib tema eeldatav majanduspoliitika avaldada erinevatele sektoritele märkimisväärset mõju.