Maailma ühe suurima panga Deutsche Banki
juht Josef Ackermann kutsub panku oma USA halva kvaliteediga kinnisvaralaenudest
saadud kahju avalikustama, et maailma finantsturud maha saaksid rahuneda.
Keegi ei tea kui suur see laenukriis tegelikult on ning kes ja kus kannab tegelikku kahju. Kui suured on summad? Neile küsimustele kutsub Ackermann ajalehele Financial Times antud intervjuus panku vastust andma.
"See tooks kindluse ja stabiilsuse süsteemi tagasi. Inimesed ütlevad, et OK, me teame nüüd kuidas olukord tegelikult on ning … loodame, et turud toibuvad ning hinnatasemed vähemalt osaliselt taastuvad," ütles Ackermann.
Ühel päeval on aktsiad plussis, teisel sügavas languses. Pärast finantsturgudel kuu aega kestnud närvilist saagimist pole usaldust suudetud taastada, ehkki keskpangad on jõuliselt sekkunud.
Laenukriis läks veerema USA kinnisvaralaenude turult, kus madala maksejõuga klientidele väljastatud riskantseid laene on korduvalt uutesse laenuinstrumentidesse "ümber pakitud" ja edasi müüdud. Kaks väiksemat Saksa panka sattus nende laenude tõttu juba kollapsi äärele.
Seotud lood
California riskikapitali fond teenis
hüpoteegikriisis rohkem kui 1000 protsenti tulu sellel aastal, saades maailma
üheks parimaks fondiks.
Ernst Young Item Clubi koostatud
uuringust selgub, et Ühendkuningriigi majanduskasv võib otseselt
krediidiprobleemide tõttu 2008. ja 2009. aastal langeda 1% võrra.
Annelinna korterite hinnad on kukkunud
rohkem kui kümnendiku, põllukruntidel veerandi jagu ning uuselamuarendajad
lubavad läbirääkimislaua taga korteri kas või üle kullata.
Föderaalreservi kolmapäevane pressikonverents valmistas investoritele üllatuse ning kulla hind sööstis järsult alla. Kas kujunemas on hea ostukoht?