Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Eestlane pole relvalemb
Eestis on võimalus sattuda tulirelva kandva
inimese otsa kordi väiksem kui kas või põhjanaabrite juures, kus 100 elaniku
kohta on 56 tulirelva meie nelja vastu. USAst, kus on üks relv inimese kohta,
rääkimata.
Šveitsis avalikustatud uuringu kohaselt on üle maailma erakätes ligi 650 miljonit väikest tulirelva: püstolit, revolvrit ja poolautomaatset vintpüssi, kirjutab tänane Äripäev. Samas tunnistab uuring, et arv ei pruugi olla täpne, kuna arvatavasti on vaid 12 protsenti relvi registreeritud. Ülejäänud ringlevad mustalt.
Kindel relvaarmastajate liider on USA, kus on registreeritud umbes 290 miljonit tulirelva, mis tähendab, et relvi jätkub pea igale ameeriklasele. Tabeli lõpetab Nigeeria, kus on registreeritud vaid üks tulirelv 100 elaniku kohta.
Relvi müüva Jahipauna poeketi omaniku Hanno Kirikali sõnul pole Eestis püstolite ostmine enam eriti kombeks. "Tean palju inimesi, kes on relvad ära andnud või lasknud need hävitada," räägib ta ning nendib, et 90ndate algusest tuntud Chicago aeg on läbi, viidates ühiskonna turvalisemaks muutumisele.
5. novembri USA presidendivalimiste tagajärjel võivad käesoleva aasta viimased kuud osutuda investoritele muutlikuks. Freedom24 analüütikud hindavad, kuidas võiks Donaldi Trumpi võit mõjutada aktsiaturge kaubandus-, energia-, kaitse- ja tehnoloogiasektorites.