Vene majanduslehe andmetel võib Soomest
saada Eesti ja Nord Streami vahelise patiseisu lahendaja, Vladimir Putin
kohtus eile Moskvas eravisiidil olnud Soome presidendiga.
??? daily kirjutas, et Putin kohtus eile Soome presidendi Tarja Haloneniga, kes lendas eile Moskvasse lühikesele eravisiidile.
Ametlikult pole Putini ja Haloneni kohtumise põhjusi selgitatud, kuid mitteametliku informatsiooni kohaselt vestlesid riigipead Nord Streami gaasijuhtmest. Soome võib hakata Eesti ja Venemaa vahendajaks ning taotleda transiidipiirangute lõpetamist Eesti suhtes.
Läbirääkimistele lähedalseisev isik teatas ??? daily ajakirjanikule, et alates möödunud neljapäevast on Eesti Moskvale mõista andnud valmidusest uutel tingimustel läbirääkimiste juurde tagasi pöörduda. Millised need tingimused on, allikas ei täpsustanud.
Poliitilise informatsiooni keskuse peadirektor Aleksei Muhhini hinnangul võib jutt käia vahetusest: merepõhja uurimise loa eest tahetakse kaubaveo taastamist läbi Eesti sadamate. „Peale pronkssõduri lugu kärbiti Eestit läbivat Vene transiiti ja Tallinn riskib kaotada 25% sisemajanduse kogutoodangust,“ rääkis Muhhin. „Soome marsruut paneb Moskva õlule täiendavaid kulusid, mida Eesti peab kauplemise aluseks.“
Eksperdi sõnul pani ta tähele, et Eesti peaminister Andrus Ansip jättis uuringuloast keeldudes sillad põlemata. See võib viidata tema soovile uuesti tingima asuda.
Seotud lood
Eile 55. sünnipäeva tähistanud Venemaa
presidendist Vladimir Putinist valmis 2 näidendit, millest üks kujutab teda
kangelasena võitlemas õnnetusega Siberis, teine pealkirjaga “Putinil on
sünnipäev” pidi eile esietenduma Potsdami Hans Otto nimelises teatris, kirjutas
Eesti Päevaleht.
Lenta.ru vahendas, et Venemaa president
Vladimir Putin lubas täna Lääne investeeringuid piirata, kuna riigi majandus
peab olema isamaaline.
Vladimir Putin avalikustas oma plaani,
kuidas ta jätkab Venemaa valitsemist peale oma presidendi ametiaja lõppu. Nimelt
plaanib ta saada peaministriks, vahendas The Financial Times.
Vene ajalehe Kommersandi andmetel ütles
Saksamaa kantsler Angela Merkel eile esmakordselt, et Saksamaa tahab väga
ehitatavat Põhja-Euroopa gaasijuhet.
Rahvusvahelise veebipõhise maaklerfirma Freedom24 analüütikud on välja selgitanud kümme ettevõtet, mille börsile minek (IPO) saab olema alanud aastal finantsmaastiku keskmes. Nende seas on nii tehisintellekti uuendajaid, digitaalse turvalisuse liidreid kui ka kiirmoehiiglasi, lisaks ettevõtteid, mis püüavad positsioneerida ennast mõnedes võtmekategooriates ja meelitada ligi kõige tähelepanelikumaid investoreid.