Pea pooled Eesti majapidamised saavad 2010.
aasta sügiseks kaugloetavad elektriarvestid, mis vabastab tüütust näidu
teatamisest ning rikketelefonile helistamisest, ent kärbib ka vooluvaraste
tiibu.
Seni on Eesti Energia paigaldanud üle Eesti 45 000 kaugloetavat arvestit, 200 000 sellise riistapuu lisandumisel on ligi pooled ettevõtte 600 000 kliendist näitude teatamisest priid, kirjutas Postimees.
Lisaks sellele läheb teade voolukatkestusest kohe Eesti Energiale, mis vabastab kliendi rikketelefonile helistamisest. Pealekauba leiab energiaettevõte rikkekoha tänu erinevates kohtades asuvatelt arvestitelt laekunud teadetele senisest märksa kiiremini üles.
200 000 kaugloetavast arvestist 30 000 – 40 000 riistapuud tuleb Tartu maakonda.
Lisaks võimaldab seesama seadeldis mõõta tarbijani jõudva pinge kvaliteeti, kui kundel on ses osas kaebusi, saavad energeetikud pildi otse kontorist selgeks. Nii on omakorda lihtsam reastada neid maamajapidamisi, millele on kõige kiiremini vaja ehitada uued liinid ja alajaam lähemale tuua.
Praegu on käimas kaugloetavate arvestite riigihange, mis on kulukas projekt isegi sellisele gigandile nagu Eesti Energia, arvestite maksumus koos paigaldusega võib jääda 600–800 miljoni krooni vahemikku.
Eesti Energia kauglugemissüsteemi projektijuhi Jaanus Kivistu sõnul sõlmitakse riigihanke tulemusena leping tarnijaga tõenäoliselt tuleval hiliskevadel-varasuvel, paigaldamine võtab aega kaks aastat, töö saab tehtud 2010. aasta sügiseks.
Suur osa tarbijaid siiski selle hanke raames kaugloetavaid arvesteid ei saa. «Selle hanke tulemusena saavad kaugloetavad arvestid suurema tarbimisega kliendid,» ütles Kivistu.
Kivistu ei soovinud esialgu öelda, mis peaks olema kliendi minimaalne aastane tarbimine, et talle paigaldataks kaugloetav arvesti. Kui inimene näiteks kütab linnas oma eramut elektriga, siis on tema kinnitusel kindel, et kaugloendur paigaldatakse.
Seotud lood
Eesti Energia kavatseb Soome energiafirmale
Teollisuuden Voima esitada taotluse pääseda Olkiluoto tuumajaama projekti
osaliseks, kirjutas Kauppalehti.
Eesti Energia teatas, et kuna Poola
jätkuvalt Leedu tuumajaama kohta tingimusi esitab, siis venib ka kogu
projekt.
Eesti Energia elektrimüük Eestis oli 2007.
aastal kokku 7273 GWh, mis on 6,7% rohkem kui 2006. aastal, elektrienergia müügi
kasv 2007. aastal tervikuna oli tingitud Eesti jõudsast
majanduskasvust.
2018. aastal Leedus loodud ühisrahastusplatvormi
Profitus idee sündis järk-järgult, kui kinnisvara ostjate ja müüjatega suheldes ning kinnisvaraprojekte arendades võis näha inimeste üha suurenevat investeerimishuvi.