Viimsi vald investeerib tänavu teedevõrgu
arendusse ning liiklejate liiklusohutuse suurendamiseks kokku 30 miljonit
krooni. Pool sellest kulus täna avatava Aiandi tee - Vehema tee - Pargi tee
ristmiku ning Aiandi kergliiklustee ehituseks.
„Kiirelt areneva piirkonna ja hooliva elukeskkonnana ei saa Viimsi vald tähelepanuta jätta ka kõigi liiklejate vajadusi – olgu siis tegemist jalakäijate, jalgratturite või autojuhtidega. Sestap peab vajadustega sammu käima ka siinse teedevõrgu areng. 30 miljoni krooni suurune investeering teedesse turvalise liiklemise tagamiseks on igale omavalitsusele märkimisväärne saavutus,” ütles Viimsi vallavanem Urmas Arumäe.
Viimsi vallavalitsus korraldas ristmiku rekonstrueerimise käigus koostöös ja ühisel finantseerimisel AS-iga Fortum Elekter alajaama lammutamise ning uue alajaama ehitamise.
Lisaks mainitud ristmikule avab vald täna ka Aiandi kergliiklustee. Nelja meetri laiune kergliiklustee on ligi kaks kilomeetrit pikk ning seal on ohutu liiklemise tagamiseks kokku 75 valgustit 150 W lampidega.
Vallavanema sõnul on täna avatavate teede puhul tegemist juba kolmanda tõsisema teeinvesteeringuga Viimsis selle aastal. Varem sai valmis Reinu tee enam kui kilomeetrine pikendus, mis ühendab poolsaare põhjapoolses osas ida- ja läänekalda. Novembris valmib aga Randvere 2,5 kilomeetri pikkune kergliiklustee.
Aiandi tee - Vehema tee - Pargi tee ristmiku ja Aiandi kergliiklustee ehitustööd algasid tänavu suvel. Aiandi, Pargi ja Vehema tee ristmikku ehitas Tallinna Teede AS ning Aiandi kergliiklusteed AS KPK Teed. Aiandi, Pargi ja Vehema tee ristmiku renoveerimine maksis 4 miljonit krooni ning Aiandi kergliiklustee ehitus 10,8 miljonit krooni.
Seotud lood
Viimsi vald nõuab endiselt vallasekretärilt
Eda Ilveselt ja endiselt õigusnõunikult Jaan Tomsonilt kokku 15,6 miljonit
krooni – valla hinnangul suurenes nende süül kaotatud kohtuvaidlusega kaasnenud
kahjunõue järsult.
Eestis on pakkumises sadu eksklusiivseid
objekte, mille hulgast tõi Pindi Kinnisvara näiteid kallima eramu, korteri,
suvila, mõisakompleksi ning elamumaa ruutmeetrihindadest.
Kinnisvarabüroo Uus Maa alandas Viimsis
asuva Heki tee korterite hindu ligi kümnendiku (u 8%).
ABB Balti riikide ärijuht Jukka Patrikainen on seda meelt, et 1990ndatel Eestisse tulnud allhanketööd andsid siinsetele tööstusettevõtetele hea stardiplatvormi. Tänu tugeva tööstusriigi mainele saab ABB Eestis peagi alustada ka ülisuurte mootorite tootmist.