Hansapanga suhtekorraldusjuht Katrin
Isotamm kommenteeris aripaev.ee-le, et nad täheldasid eurode kokkuostmist enim
Ida-Virumaa harukontorites.
"Teatud määral tunnetasime suurenenud huvi eurode ostu vastu näiteks Ida-Viru regioonis, aga ka mujal. Samas kuna laupäeviti on osa meie kontoreid avatud vaid ennelõunasel ajal ning pühapäeval on enamus kontoreid üldse suletud, siis erakorralisest aktiivsuse kasvust rääkida pole alust," lisas Isotamm.
Küsimust, kui suurt eurode nõudlust suudate rahuldada, vastati järgnevalt: "Oleme eurode ja muu sularaha kassajäägid kontorites turva- jm kaalutlustel enamasti hoidnud miinimumtasemel, aga olenevalt kontori asukohast oleme 1-3 päevase etteteatamistähtaja jooksul võimelised rahuldama kõik sularaha eurode ostusoovid".Samas märkis Isotamm, et eurode müügikurss ei ole seetõttu tõusnud, vaid on jäänud samaks.
Isotamm iseloomustas praegust eurode kokkuostjat järgmiselt: "Seda trendi võime küll täheldada, et palju on vene keelt kõnelevaid kliente. Murelikuks teeb see, kui kliendid teevad finantsotsuseid hetke-emotsioonidest või krooni devalveerimise hirmust tulenevalt. Selleks ei ole täna mitte mingit alust".
Seotud lood
SEB Eesti Ühispanga andmetel vahetas
nädalavahetusel ja täna oma kroonihoiuseid eurodesse peamiselt vanemad vene
keelt kõnelevad inimesed.
Transiidiärimees Oleg Ossinovski ütles
venekeelsele majandusuudiste portaalile dv.ee, et tema ei ole kroone
eurodeks vahetanud.
Valuutavahetusfirma Tavid AS juhatuse
esimees Alar Tamming ütles aripaev.ee-le, et nädalavahetusega said nende
vahetuspunktid valuutast tühjaks.
Eesti Panga avalike suhete juht Livia Kulm
ütles, et keskpank koostab avalikkusele teadet, et lükata ümber Öise Vahtkonna
infot krooni tänasest devalveerimisest.
Föderaalreservi kolmapäevane pressikonverents valmistas investoritele üllatuse ning kulla hind sööstis järsult alla. Kas kujunemas on hea ostukoht?