Sokos Hotel Viru tegevjuhi Outi Välimäki
sõnul hotelliäris üksiküritajana ratsa rikkaks enam ei saa.
„Hotellindus pole enam koht, kus kiiresti raha teha, hotelliäris üksiküritajana ratsa rikkaks ei saa,“ märkis Välimäki tänasel Eesti-Soome Kaubanduskoja hommikusöögil.
Tema sõnul on 2007. aasta jooksul vaatamata turistide arvu vähenemisele avatud Tallinnas 1256 uut tuba, mis tähendab pakkumise kasvu 26%. „Üksikud hotellid ei suuda suunata turgusid,“ lisas ta.
„Kui Viru Hotelli võrrelda teiste Tallinna hotellidega, siis on täituvus keskmisest kõrgem, suurem langus on möödas. Konkurents Tallinna turul muutub põnevaks,“ märkis Välimäki.
Tema sõnul valitseb hotellindussektori tööjõuturul jätkuvalt tööpuudus. Võimalike põhjustena näeb Välimäki seda, et kutseõppe erialad on vähe populaarsed ning pole piisavalt õpetajaid.
"Kõige rohkem ööbib Tallinna hotellides soomlasi ning kõige vähem venelasi ning keskmine majutuspikkus Tallinna hotellis on 1,87 ööd," lisas ta.
Seotud lood
Hotelliketi Sokos omanikfirma Sokotel
plaanib investeerida 600-800 miljonit eurot oma Venemaa hotellidesse. Aastaks
2016 plaanib Sokos Venemaale rajada 16 hotelli
Täna avas uksed Eesti esimene viie
tärnilisse hotelliketti kuuluv hotell Swissotel Tallinn, mille ehitus läks
maksma 700 miljonit krooni.
Kui 2015. aastal tuli Spotifys lauale idee Discover Weekly funktsiooni loomiseks, ei olnud ettevõtte asutaja sellest eriti vaimustuses. Sellele vaatamata oli töötajatel piisavalt autonoomsust funktsiooni edasi arendada, luues seeläbi ülipopulaarse toote. CVKeskus.ee uuris Eesti tippjuhtidelt Kai Realolt ja Toomas Tamsarelt, kuidas mõjutab juhtimiskultuur töötajate lojaalsust ja tööandja ihaldusväärsust.