Aknatootja Glaskeki juhi ja omaniku Indrek
Pajuri sõnul on majanduslangus üle dramatiseeritud ning uued avatavad tehased
peaksid oma kreatiivsuses olema julged.
„Ma ei näe, et see (uute tehaste rajamine - toim.) oleks riskantne samm. Esiteks need ettevõtted, kes oma tehaseid avavad on suunitlusega ekspordile. Teiseks aga see, et majanduslangus on ilmselgelt üle dramatiseeritud,“ kommenteeris Pajuri teemat, kas viimasel ajal rohkearvuline uute tehaste avamine on praegust majanduskliimat arvestades ikka mõistlik samm.
„Kui võtta arvesse meedias kajastatav, siis millegipärast proovitakse seda kõike mustades toonides manada. Ma ei tea, kas see on rahvusele iseloomulik või on see kiirelt demokraatlikku maailma jõudmiseks müüvam. Rohkem optimismi ja särtsu sisse! Seni olnud kreatiivsus peaks andma küllalt julgust, et iga investeering ennast ära tasuks,“ märkis Pajuri. Ning lisas, et ettevõtete juhid, kes on juhid olnud 10 ja enam aastat, peaksid siiski olema piisavalt pädevad selliseid otsuseid langetama.
Kas ettevõtjad peaksid pilgud ekspordile suunama? „Kindlasti nad peaksid seda tegema ja kindlasti nad teevadki seda. Ise me oleme ka ju oma uue tehase juures lisaks Baltikumile ja Venemaale võtnud plaani Skandinaaviasse liikumise,“ märkis Pajuri.
„Tehaste avamisele võiks hoopis läheneda selle nurga alt, et luuakse uusi töökohti ja ühiskonna heaolu kasvab. See, et Venemaale läheb ronge kolm korda vähem, see on paradoks, see ei saanudki ju kaua kesta,“ lisas ta.
Seotud lood
OÜ Krimelte rajab Tallinna ligi 100
miljonit krooni maksva uue tootmishoone, mis peaks valmima 2008. aasta suvel,
teatas ettevõte.
USA analüütikud hindavad, et riiki võib sel
aastal ees oodata majanduslangus, mistõttu langeb ka tööhõive.
Glaskeki juhatuse esimees Indrek Pajuri ei
leia, et jahtunud majanduskeskkonnas oleks mõistlik värskelt ülikooli lõpetanuid
töötajatena vältida.
Ehitusvahtude ja vuugihermeetikute tootja
Krimelte tegevjuhi Jaan Puusaagi sõnul laieneb nende ettevõtte geograafiline
haare pidevalt – seal kus on, sinna tuleb juurde.
Rahvusvahelise veebipõhise maaklerfirma Freedom24 analüütikud on välja selgitanud kümme ettevõtet, mille börsile minek (IPO) saab olema alanud aastal finantsmaastiku keskmes. Nende seas on nii tehisintellekti uuendajaid, digitaalse turvalisuse liidreid kui ka kiirmoehiiglasi, lisaks ettevõtteid, mis püüavad positsioneerida ennast mõnedes võtmekategooriates ja meelitada ligi kõige tähelepanelikumaid investoreid.