Savoy Boutique Hotel müügijuhi Ain Käpa
sõnul on veel vara öelda, kas Eesti ühinemine Schengeni viisaruumiga meelitab
rohkem vene turiste Eestisse või mitte.
Käpa sõnul on veel vara öelda, kas Schengeniga liitumine mõjutab vene turistide huvi Eesti vastu või mitte. Seda on näha alles tuleval aastal kokkuvõtteid tehes.
"Eesti ühinemistest Schengeniga on möödas vähem kui kuu, nii et praegu ei saa veel midagi väita" sõnas Käpp ning lisas, et aasta algus on hotellinduses unine periood.
Aastavahetuse koha pealt hotell aga nuriseda ei saanud, kõik kolm hotelli said välja müüdud. Seda tänu kohalikule turismifirmale, kellega ettevõtte juba pikemat aega koostööd teeb. Käpa sõnul on vene turist pigem hinnatundlik kui ülevoolavalt pillav. "Meil on kolm erineva hinnatasemega hotelli. Savoy Boutique, Bern ja sadama vahetus läheduses asuv Portus. Iga klient saab endale valida täpselt sellise majutuse, mida rahakott võimaldab" sõnas Käpp.
Samas tõdes müügijuht, et reisi eesmärk ei ole hotell, vaid ikka vaatamisväärsused. "Paljud vene turistid tulevad imetlema meie suurepärast vanalinna ning nautima kõike seda, mida linnal pakkuda. Kliendid küsivad tihtipeale hotellist, mida on siin vaadata ja kuidas oma vaba aega sisustada. Talveperioodil pakub näiteks Raekoja platsil kauplev jõuluturg turistidele suurt huvi" lausus Käpp.
Seotud lood
Reval hotelli müügidirektori Marko
Männimetsa sõnul reisib Schengeni viisaruumis lisaks venelastele suur hulk
Jaapani, Hiina, India ja Lõuna- Ameerika turiste.
Endine välisminister Kristiina Ojuland
ütles aripaev.ee lugejatele online-intervjuus, et Schengeni viisaruumi
laienemine ei too kaasa Venemaa kriminaalide vaba liikumist.
Reedest on venemaalastel võimalus ükskõik
millise teise Schengeni ühenduse riigi viisaga Eestisse tulla. Varem saadeti nad
tagasi - Eesti viisa järele.
“Meie naaber on agresiivsem, karta ei tule”
Peaminister Kristen Michal sõnastab 2025. aastaks Eestile kolm eesmärki, mille eest lubab seista: aasta lõpuks on Eesti kaitse hästi kindlustatud, majandus on konkurentsivõimelisem ja bürokraatiavabam ning kasvab, ühiskondlik debatt on lugupidav ja arukas.