TNS Emor viis sügisel läbi Eurobaromeetri
uuringu, mille andmetel on Eesti kodanikud eluga endiselt rahul ning enamus
hindab riigi majanduse ja tööhõive olukorda jätkuvalt positiivselt.
Lähitulevikult oodatakse ennekõike stabiilsust, teatas uuringufirma.
Sügisel korraldatud uuringu kohaselt kardab negatiivset stsenaariumit vaid kolmandik kodanikest, ülejäänutele see muret ei valmista. Tööhõives oodatakse lähiaegadel endise olukorra jätkumist, tööturgu ja töö leidmise võimalusi hindavad inimesed üldiselt heaks. Siiski päris kõigega inimesed rahul ei ole, probleemina nähakse hinnatõusu.
Euroopa Komisjoni esinduse juhi Toivo Klaari sõnul paistavad Eesti kodanikud silma eelkõige positiivse hoiakuga.
"Euroopa Liidu keskmisest ollakse kõrgemal nii hetkerahulolu kui ka tulevikuootuste osas. Jätkuvalt positiivselt suhtutakse ka Euroopa Liitu kuulumisse," sõnas Klaar.
TNS Emor projektijuht Jaanika Hämmali sõnul langes kodanike osakaal, kes peavad Euroopa Liitu kuulumist heaks, võrreldes kevadel tehtud uuringuga 66%-lt 61%-le, olles siiski eelmiste aastate keskmisest tasemest kõrgemal.
"2007. aasta kevadine uuring langes otse pronksiöö ja selle järelkajade keskmesse, mis mõjutas suhtumist erinevatesse institutsioonidesse, sealhulgas Euroopa Liitu, positiivses suunas. Sügiseks on hoiakud taas stabiliseerunud tavapärasemale tasemele. See tähendab endiselt, et kodanikud on Euroopa Liitu kuulumise osas väga positiivselt meelestatud," sõnas Hämmal.
Euroopa Liidust näevad kokkuvõttes Eestile kasu 80% kodanikest. Euroopa Liidu rolli Eestis tunnustatakse ennekõike kaitse- ja välispoliitikas, terrorismivastases võitluses, majanduses ja keskkonnakaitses.
Uuringu käigus, mille viis läbi TNS Emor 27. septembrist 22. oktoobrini möödunud aastal, kaardistati Eesti ja Euroopa Liiduga seotud arvamusi ja hoiakuid. Kokku küsitleti 1012 Eestis elavat Euroopa Liidu kodanikku.
Seotud lood
TNS Emori mais ja juunis
toimunud uuring näitab, et Eesti tarbijad tunnevad end oma toimetuleku
suhtes kindlalt.
Saksamaa rahandusministeeriumi tellitud
uuringust ELi eelarve rahastamise lihtsustamiseks plaanitud ELi maksu kohta
selgus, et see tekitaks euroliidu kodanike vahel suurt ebavõrdsust ja selle
rakendamine osutuks keeruliseks, vahendas postimees.ee.
Rahvusvahelise ärinõustamisfirma KPMG poolt
ettevõtjate seas läbiviidud küsitluse alusel hinnati Euroopa kõige atraktiivsema
maksurežiimiga riigiks Küprost, Eesti tuli viiendale kohale, teatas ettevõtte
oma pressiteates.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.