USA on tugevdamas riiki saabuvate
välismaalaste kontrolli: kõik saabuvad välismaalased peavad ühendriikide piiril
andma kõigi kümne näpu jäljed.
USA siseriikliku julgeolekuministeeriumi esindajad kinnitasid eile New Yorgis, et kõigi kümne näpujälje võtmine ei peaks järjekordi piirpunktides oluliselt suurendama, küll aga andma uusi võimalusi piiri sulgemiseks mittesoovitavate külaliste ees, vahendas ETV24 "Terevisiooni" uudiseid.
Uus süsteem on seni pilootprojektina kasutusel Washingtoni Dullase ja Chigaco Ohare, Atlanta ja Bostoni rahvusvahelistes lennujaamades. Veebruari jooksul laieneb see veel mitmetesse suurtesse lennujaamadesse, sealhulgas New Yorgi John F. Kennedy lennujaama piiripunktidesse ning aasta lõpuks kogu USA piiripunktidesse.
Kõik kümme näpujälge võetakse üks kord, teistkordsel saabumisel piirdutakse vaid ühe käe nelja näpujälje võtmisega.
Seotud lood
FBI sõlmib 10 aasta pikkuse ja miljardi
dollari ehk 10,5 miljardi suuruse lepingu sõrmejälgede andmebaasi laiendamiseks,
et sinna saaks lisada ka teisi biomeetrilisi andmeid.
Jaapanisse saabuvaid välismaalasi hakatakse piiril pildistama ning neilt võetakse sõrmejäljed, vahendab ETV24 Reutersit.
SAS alustab biomeetrilist registreerimist
lennujaamades üle kogu Rootsi, lähema aasta jooksul uus süsteem Eestisse ei
jõua.
Kui 2015. aastal tuli Spotifys lauale idee Discover Weekly funktsiooni loomiseks, ei olnud ettevõtte asutaja sellest eriti vaimustuses. Sellele vaatamata oli töötajatel piisavalt autonoomsust funktsiooni edasi arendada, luues seeläbi ülipopulaarse toote. CVKeskus.ee uuris Eesti tippjuhtidelt Kai Realolt ja Toomas Tamsarelt, kuidas mõjutab juhtimiskultuur töötajate lojaalsust ja tööandja ihaldusväärsust.