Läti keskpanga juht Ilmars Rimsevics leiab,
et kui Läti hoiab riigieelarvet 1%ga plussis, ei ähvarda Läti majandust „mingid
hirmustsenaariumid”, kirjutas Läti Delfi.
Rimsevicsi sõnul võtab majandus juba tuure maha, kuid mitte väga järsult. „Muretsemiseks pole põhjust,” ütles Rimsevics pärast tänast kohtumist Läti presidendiga.
Teisipäeval hoiatasid ELi rahandusministrid Balti riike liiga kiire palgatõusu ja muude negatiivsete arengute eest, mis õõnestavad majanduse stabiilsust ja lükkavad edasi eurole ülemineku tähtaega.
Kõige karmimate sõnadega hoiatati Lätit majanduse ülekuumenemise ja järsu languse eest, manitsedes riiki kokkuhoidlikumale eelarvepoliitikale.
Rimsevicsi sõnul on ELi terava hoiatuse aluseks tänaseks juba vananenud andmed.
Tasakaalutus Läti majanduses on peamiselt tingitud vähe efektiivsest rahapoliitikast, lati fikseeritud kursist ning tormilisest palgakasvust, milles on osaliselt süüdi tööjõupuudus, kuna paljud lätlased on tööle läinud teistesse ELi riikidesse.
Seotud lood
Mullu oli Venemaa SKP ligi suurus 1,4
triljonit USA dollarit ehk 14 triljonit krooni. Eesti SKP suurus oli mullu 243
miljardit krooni ning seega võib öelda, et Venemaa majandus on sama suur kui 57
Eestit.
Läti majandus kasvas 2008. aasta esimeses
kvartalis üheksa aasta aeglaseimas tempos ehk 3,6%
Läti valitsus otsustas, et tuleva aasta 1.
jaanuarist tõuseb riigi miinimumpalk 180 latini ehk 3960 Eesti
kroonini.
Kui 2015. aastal tuli Spotifys lauale idee Discover Weekly funktsiooni loomiseks, ei olnud ettevõtte asutaja sellest eriti vaimustuses. Sellele vaatamata oli töötajatel piisavalt autonoomsust funktsiooni edasi arendada, luues seeläbi ülipopulaarse toote. CVKeskus.ee uuris Eesti tippjuhtidelt Kai Realolt ja Toomas Tamsarelt, kuidas mõjutab juhtimiskultuur töötajate lojaalsust ja tööandja ihaldusväärsust.