Riigikogu liikme ja Keskerakonna
peasekretäri Kadri Musta sõnul peaks riigil esimeseks kokkuhoiu kohaks
olema tulumaksu edasisest alandamisest loobumine.
Aripaev.ee päevaküsimusele, kust võiks riik hakata kulusid kärpima, vastas Must, et kõige pealt tuleks loobuda tulumaksu edasisest alandamisest. Samuti märkis keskerakondlane, et kas ka 2500 uue ametniku palkamine oli valitsuse õige samm.
"Kui rääkida pikas perspektiivis, siis ma arvan, et valdavale enamusele Eesti maksumaksjatest on väga kahjulik valitsuse maksupoliitika, kus maksukoormus nihutatakse otsestelt maksudelt kaudsetele. Seega võiks silmas pidada edasiste eelarvestrateegiate puhul, et riik on juba liiga õhuke ning Reformierakonna valimislubadus alandada tulumaksu õhendab seda veelgi. Seega esimeseks kokkuhoiu kohaks võiks olla tulumaksu edasisest alandamisest loobumine ja selle asemel riigipoolse panuse säilitamine haridusse, tervishoidu ning turvalisusesse," sõnas riigikogulane.
Must ei näe põhjust, miks käesoleval aastal plaanib valitsus palgata 2500 uut ametnikku.
"Konkreetselt 2008. eelarve puhul meenub, et valitsus kirjutas kulude reale 2500 uue ametniku palkamiseks vajaminevad summad. Täna on õigustatud küsida, kas tõesti on sellise hulga uute inimeste töölevõtmine vajalik. Kas ei ole võimalik olemasolevat ametnikkonda efektiivsemalt tööle panna, sest ka olemasolevatele ametnikele oli palgatõus selle aasta eelarves olemas," sõnas Must.
Seotud lood
Eesti Kaubandus-Tööstuskoja juhatuse
esimees Toomas Luman ütles aripaev.ee-le, et äsja vastuvõetud tulumaksuseaduse
muudatus mõjutab Eesti ettevõtjat ainult positiivselt.
Peaminister Andrus Ansip on veendud, et
vastuvõetud tulumaksuseaduse muudatus vastab Euroopa regulatsioonidega ja need
riigikogu liikmed, kes seda veendumust jagasid, hääletasid ka seaduse poolt.
Riigikogu liikme Taavi Rõivase sõnul tuleks
kõigepealt ära oodata kevadine majandusprognoos ning alles
siis arutada võimalusi kulude kärpimiseks.
Uue sarja esimene saade!
Elisa Eesti juht Andrus Hiiepuu rõhutab uhiuues sarjas “Juhtides tulevikku”, et suurfirmad liiguvad kestlikkuse suunas ja sellega kujundatakse ümber tööstusharud. Kes pole sellega kaasas, jääb lihtsalt maha.