Arco Vara tegevdirektor Aare Tammemäe
ei välista, et lähiajal võib Arco Vara laieneda Valgevene turule.
"Valgevene külastamine oli suurepärane võimalus uurida turgu, elutingimusi, tavasid. Juba varem oleme rääkinud investoritele, et meie huvid on seotud Ida-Euroopaga. Meie eesmärk on hõivata liidripositsioon kogu regioonis ning selleks tuleb uurida ka Valgevene turule laienemise võimalusi. Tõsi küll, konkreetseid plaane hetkel veel ei ole," rääkis Tammemäe temaga Minskis kaasas käinud
dv.ee ajakirjanik Olga Grigorjevale.
Tammemäe lisas, et praegu on veel vara rääkida konkreetsetest plaanidest. "Ühest küljest, potentsiaali on. Näiteks on Valgevenes suur puudus uutest kontoripindadest. See sõnum läbis kohe mitut konverentsil "Flirt Valgevenega" tehtud ettekannet. Teisest küljest, riigis ei ole veel vajalikku seadusandlust, struktuuride avatust ning turge tuleb veel analüüsida. Ei piisa ainult kapitali toomisest riiki, seda tuleb ka kaitsta," jätkas tema.
Tammemäe sõnul oli esmamulje riigist väga positiivne, kuid see võib olla petlik ning visiit Valgevenesse ei jää kindlasti viimaseks. "Millestki konkreetsest võib hakata rääkima alles kolme aasta pärast," ütles ta.
Tänaseks on riigi sotsiaalpoliitika üks prioriteetidest elamuehitus. Võrreldes teiste SRÜ riikidega, ehitatakse Valgevenes kõige rohkem elumaju. Ka 2006.-2010. aastateks koostatud riigiprogramm näeb ette märkimisväärset elumajade ehitusmahtude suurenemist. Valgevene ekspordib tsementi, klaasi, seina- ja katuseviimistlusmaterjale.
Seotud lood
Ekspress Grupi arendusjuht Kaido Ulejev
nimetas Valgevene turgu küllaltki perspektiivikaks, kuid tõdes, et meediaäri
Valgevenes sõltub vaid valitsusest.
Jookseb juba kuues aasta, mil Arco Vara
koos äripartneri OÜga Regati Valdused püüab läbi suruda Pirita TOPi magusa
18hektarise ala detailplaneeringut pea 300 merevaatega korteri ehitamiseks, linn
aga soovib korterite arvu poole võrra kärpida.
Kuigi Euroopa viimaseks
diktaatoriks nimetatud Aleksandr Lukašenka juhitud Valgevenet peetakse Venemaa
ripatsiks, on ta ainus, kes julgeb endisele deržaavale vastu astuda. Kui Eesti
Vene poliitika piirdub määgimisega teemal meie oleme kõik teinud ja Lääne
suurriikide energiajanused suud on suletud, on hädaolukorda sattunud Lukašenka
oma rinna ette ajanud.
Valgevene president Aljaksandr Lukašenka
teatas, et riik vajab oma tuumaelektrijaama.
Föderaalreservi kolmapäevane pressikonverents valmistas investoritele üllatuse ning kulla hind sööstis järsult alla. Kas kujunemas on hea ostukoht?