The Arabian Business vahendas, et Kuveidi
riiklik lennukompanii Jazeera Airways ja Oman Air on viimased, kes õhureisi
aegsete mobiilikõnede võimaldamisest teatavad.
Möödunud kuul tõi Dubais asuv firma Emirates turule maailma esimese teenuse, mis laseb lennu ajal mobiilikõnesid võtta ning mitmed lennukompaniid on seejärel teatanud, et kavatsevad tihedas konkurentsis püsimiseks mobiilikõnesid lubada.
Jazeera avaldas esmaspäeval, et juurutab lennureisiaegset mobiilsidet võimaldava tehnilise lahenduse juba sel aastal. Oman Air lubas teisipäeval, et võtab sarnase süsteemi kasutusele 2009.
Nii Jazeera kui Oman Air valisid tehnilise külje pealt oma partneriks Airbusi tütarfirma OnAir. Võrreldes Jazeeraga kavatseb Oman Air lisaks telefonikõnede, SMSide ja e-kirjadele võimaldada ka lennuaegset ligipääsu internetti.
OnAiri tehnoloogiline lahendus laseb lennukist üheaegselt helistada kuni 12 inimesel. Kui aga vaja, lülitab lennukipersonal kogu süsteemi välja või blokeerib mobiilikõned.
Emiratesi tehniline süsteem kannab AeroMobile'i nime. Teadaolevalt leidis esimene õhureisi ajal registreeritud mobiilikõne aset 30 000 jala kõrgusel, kui Emirates Airbus A340-300 oli teel Dubaist Casablancasse.
Seotud lood
Leedu lennufirma flyLAL ning lennukitele
tehnilisi teenuseid pakkuv ettevõte flyLAL Technics esitlesid Vilniuses
kaasaegseimaid lahendusi lennukites mobiilside käivitamiseks. Pardal tehtud
mobiilkõne hind algab 23 kroonist.
Prantsusmaa lennukompanii Air France on
testi korras lubanud mitmetel euroopasiseste lendude reisijatel kasutada
mobiiltelefone, mis siiani kõikjal keelatud olid.
Aafrika mobiilibuumil ei paista lõppu
tulevat. Juba praegu on seal kasutuses enam mobiiltelefonide SIM-kaarte kui USAs
ja Kanadas.
Maksude koosseis muutub veel ja maksumäärad lähevad kõrgemaks – selle peale võib mürki võtta, arvab raamatupidamisbüroo Vesiir asutaja ja juht Enno Lepvalts.