Ajavahemikul 2008-2009 valmib ligikaudu
110 000 m² eest büroopindu, kuid hoolimata lisakulutustest ning majanduse
jahtumisest soovitakse värsketes bürookompleksides pindu siiski üürida, kirjutas
Äripäeva erilehes Kinnisvara 1Partner Kinnisvara äripindade maakler Sergei
Hohlov- Simson.
Valmivad suuremad ja avaramad kaasaegsete tehnosüsteemidega tööpinnad, kus parkimiskohtade eest soovitakse igakuulist lisatasu 400–1000 krooni, mida vanemad büroohooned üldjuhul ei küsi. Näiteks on Al Mare 2009. aastaks valmivas büroohoones, millele aktiivset reklaami veel tehtud pole, broneeritud juba pooled pakutavad pinnad. Üheks põhjuseks võiks lugeda just tasuta parkimisvõimalust kinnisel territooriumil.
Eelistatuimad büroopindade suurused, mille vastu ettevõtted huvi tunnevad jäävad vahemikku 80-200 m². See näitab väiksemate firmade valmidust maksta kõrgemat üüri, mis uutes äärelinna büroohoonetes algavad 175 kroonist m² kohta.
Hetkel kolivad mitmed kesklinnas ja südalinnas asetsevatest ettevõtetest uutesse äärelinna ehitatud bürookompleksidesse. Põhjuseks on eeskätt parkimise küsimus, mis muutub üha problemaatilisemaks. Soovi kolida sealsetesse uutesse büroohoonetesse näitavad üles just ettevõtted, mis asuvad Tallinna äärelinnas B ja C klassi büroomajades ja kus, vaatamata tasuta parkimisele, on sellega siiski probleeme tekkinud.
Seotud lood
Mais avab uksed Tartus asuv Tasku
büroopindade kompleks, kus on 4700 ruutmeetrit A-klassi büroopindasid, millest
60% on tänaseks leidnud üürnikud.
“Meie naaber on agresiivsem, karta ei tule”
Peaminister Kristen Michal sõnastab 2025. aastaks Eestile kolm eesmärki, mille eest lubab seista: aasta lõpuks on Eesti kaitse hästi kindlustatud, majandus on konkurentsivõimelisem ja bürokraatiavabam ning kasvab, ühiskondlik debatt on lugupidav ja arukas.