Täna esitas aktiivsest poliitikast
taandunud Meelis Atonen avalduse enda vabastamiseks Reformierakonna aseesimehe
kohalt. Ühehäälselt valiti erakonna uueks aseesimeheks Jürgen Ligi.
"Kui kaaslased toetavad, tuleb selline ettepanek vastu võtta. Ma olen harjunud panustama erinevate valdkondade poliitikasse, kuid põhitähelepanu jääb majandusele ja ettevõtluskeskkonnale," ütles Ligi.
Ligi sõnul on Eesti poliitiline kaart aastatega omandanud tänase kuju ja suured muutused on aina vähem tõenäolised. „Reformierakonna poliitika on võimaldada inimestele head toimetulekut mõistliku majanduspoliitikaga ja teiselt poolt kindlustunnet tegelikele abivajajatele. Ma nimetaksin eriti perepoliitikat, mis algab vanemahüvitisega kõige õrnemas eas ja jätkub töö ja pereelu ühitamise meetmetega peamiselt erinevate teenuste vormis. Aga ka stabiilset pensionireformi.”
Ta lisas: „Meie lähiaja mured on eelarvetasakaal, töölepinguseadus, nii ettevõtete kui ka eraisikute tulumaksureformide kaitsmine, maksude stabiilne alanemine ja samaaegselt tagada sotsiaalsed garantiid, need on kõik vajalikud rahvusvahelise konkurentsi säilitamiseks.”
Jürgen Ligi on üks Reformierakonna asutajaliige, kuulunud riigikokku aastast 1995 ning oli kaitseminister aastatel 2005-2007. Ligi on olnud Reformierakonna fraktsiooni esimees riigikogus, keskkonnakomisjoni esimees ja on täna rahanduskomisjoni esimees.
Meelis Atonen jätkab Reformierakonna juhatuse liikmena. Järgmine kord valitakse Reformierakonna juhatust 2009. aastal toimuval erakonna üldkogul.
Seotud lood
Täna Riigikogus vastu võetud
tulumaksuseaduse muudatus tagab ettevõtete tulumaksustamise kooskõla Euroopa
Liidu ema- ja tütaräriühingute direktiiviga, säilitades reinvesteeritud kasumi
maksuvabastuse ehk tänase süsteemi eelise.
Reformierakonna otsekohese ütlemisega
juhtpoliitik, selle aasta jaanuaris riigikogust ärisse suundunud Meelis Atonen
teatas eile erakonnale, et lahkub ka partei aseesimehe kohalt.
Uue sarja esimene saade!
Elisa Eesti juht Andrus Hiiepuu rõhutab uhiuues sarjas “Juhtides tulevikku”, et suurfirmad liiguvad kestlikkuse suunas ja sellega kujundatakse ümber tööstusharud. Kes pole sellega kaasas, jääb lihtsalt maha.