Vene ajakiri Finans nõuab üksikisiku
tulu ja dividendide võrdset maksustamist. Kas peaministri kohale asunud ja
maksureformi lubanud Vladimir Putin teeb selle teoks?
Finans avaldas nimekirja 10 ebaõiglasest maksustamispõhimõttest, toimetus nimetas esimese asjana fakti, et üksikisiku tulumaks on Venemaal 13%, kuid dividendidelt makstav tulumaks vaid 9%. Börsil mängivad peamiselt jõukad venelased ning õiglane oleks, et nad maksaksid tulumaksu vaestega võrdselt, vahendas Lenta.
Teiseks, Venemaal kehtib regressiivne sotsiaalmaks. Mida suurem palk, seda vähem tuleb sotsiaalsfääri ülalpidamiseks kukrut kergitada. Erinevus rikaste ja vaeste vahel avaldub ka eluaseme ja kinnisvara maksustamises ning trahvide arvestamises.
Ajakirjanike hinnangul on ebaõiglane ka see, et mootorratturid maksavad rohkem makse kui autoomanikud. Seejuures tuleb Venemaal makse maksta töökoha, mitte elukoha järgi.
Putin andis maksureformi käivitamise lubaduse riigiduumale peetud kõnes, kus ta selgitas pikalt maksureformi vajalikkust. Täna selgub Putini valitsuse koosseis.
Seotud lood
Venemaa keskpank avalikustas esmakordselt
Venemaale tulnud välismaiste otseinvesteeringute struktuuri, kirjutas
Vedomosti.
Venemaa tänaseks endine president ja uus
peaminister Vladimir Putin, tegi riigiduumale ettepaneku naftatööstuse makse
alandada, kirjutas BusinessWeek.
Ärimees Jüri Mõis ütles aripaev.ee-le, et
ta ei oska hoobilt nimetada neid kolme asja, mida Putini valitsuselt
sooviks. Küll teab Mõis aga täpselt, mida tahaks Andrus Ansipilt.
Venemaa riigiduuma kinnitas täna
erakorralisel istungil 392 poolthäälega Venemaa uueks peaministriks eile riigi
presidendi kohalt lahkunud Vladimir Putini.
Valimistega seotud ebakindluse möödumine koos optimismiga ärisõbraliku lähenemisviisi suhtes USA uue administratsiooni ametiajal on suurendanud investorite usaldust ja aidanud kaasa aktsiaturu tõusule. Kuna Donald Trump on praeguseks Ovaalkabinetti naasnud, võib tema eeldatav majanduspoliitika avaldada erinevatele sektoritele märkimisväärset mõju.