The Arabian Business vahendas täna, et IMFi
hinnangul ootab Pärsia lahe äärseid riike helge tulevik, kuid seda
varjutab inflatsioonirisk.
Araabiamaailmal pole relvi inflatsiooniga võitlemiseks, lisas majandusväljaanne. Tänavuseks inflatsiooniks kujuneb 7,1%. Mullu tõusid hinnad 6,1%. Hinnarallit veavad kütus ja toiduained.
"Inflatsioon on praegu tõsine probleem, kuna leidub väga vähe võimalusi seda ohjata," kommenteeris IMFi Lähis-Ida ja Kesk-Aasia osakonna direktor Mohsin Khan majanduslehele Financial Times.
Khan lisas, et inflatsiooni mõjude leevendamiseks on Pärsia lahe äärsed tööandjad tõstnud palku, kuid see olukorda ei lahenda.
Seotud lood
Aprillis tõusis Lätis inflatsioon 12 aasta
kõrgeimale tasemele. Inflatsioonile on jõudsalt kaasa aidanud nii kiirelt
kallinenud elekter kui ka toidukaupade tõusnud hinnad.
Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) aruande
järgi peaksid Ida-Euroopa valitsused riigi sisenõudlust pidurdama ja
vähendama majanduslikku tasakaalutust.
Eesti Panga asepresident Märten Ross ütles
Hispaania keskpangas korraldatud seminari diskussioonis, et seekordses
globaalses majandustsüklis on seni vaesematel riikidel võimalik mängida
varasemast olulisemat stabiliseerivat rolli.
Kõik teadsid Helenet (42) kui sooja ja elava iseloomuga edukat naist. Tööl olles oli ta asjalik ning kodus tegeles laste ja majapidamisega. Õhtuti premeeris ta end tihti pokaali veiniga, et igapäevaseid muresid vaigistada ja stressi leevendada. Viimasel ajal vaevles ta aga unetuse käes ja ka lähedaste sõnul hakkas ta oma sära kaotama. Enese teadmata viis pidev veinitamine naise sügavamale alkoholi lõksu ja õhtusest lõõgastusrituaalist sai hoopis uneprobleemide põhjustaja. Helene jagab oma lugu, kuidas ta sõltuvusest vabanes ja enda elus uue lehekülje keeras.