Tänavu märtsis vähenes kaupade import 10%,
eksport kasvas eelmise aasta märtsiga võrreldes 2%, teatas statistikaamet.
2008. aasta märtsis eksporditi kaupu nominaalväärtuses 10,6 miljardi ja imporditi 13,9 miljardi krooni eest. Kaubavahetuse puudujääk oli 3,3 miljardit krooni. Eelmise aasta märtsiga võrreldes vähenes puudujääk ligi 1,7 miljardi krooni võrra peamiselt impordi kahanemise tõttu.
Esimeses kvartalis kasvas kaupade eksport 5% ning import vähenes 4% võrreldes 2007. aasta esimese kvartaliga. Väliskaubanduse puudujääk oli esimeses kvartalis 9,6 miljardit krooni (2007. aasta samal perioodil 12,6 miljardit krooni).
Märtsis hõlmasid Euroopa Liidu (EL) riigid 73% ja SRÜ riigid 12% kogu ekspordist (eelmise aasta märtsis vastavalt 70% ja 12%). Eelmise aastaga võrreldes suurenes kaupade eksport EL riikidesse 7% ning vähenes SRÜ riikidesse 4%. Peamised sihtriigid olid Soome, Rootsi ja Läti.
Kaupade impordis hõlmasid EL riigid 81% ja SRÜ riigid 11% kogu impordist (2007. aasta märtsis vastavalt 76% ja 16%). Import EL riikidest vähenes eelmise aastaga võrreldes 3% ning import SRÜ riikidest koguni 38%. Kõige enam vähenes kaupade sissevedu Venemaalt ja Soomest (vastavalt 1 ja 0,3 miljardi krooni võrra). Peamised partnerriigid kaupade impordis olid märtsis Soome, Saksamaa ja Rootsi.
Nii ekspordis kui ka impordis olid märtsis esikohal masinad ja seadmed. Ekspordis suurenes kõige enam metalli ja metalltoodete ning masinate ja seadmete väljavedu (vastavalt 0,3 ja 0,2 miljardi krooni võrra). Vähenes mineraalsete toodete, tekstiili ja tekstiiltoodete ning puidu ja puittoodete eksport.
Kaupade import vähenes peaaegu kõikides peamistes tooterühmades. Kõige enam vähenes mineraalsete toodete (0,6 miljardi krooni võrra), transpordivahendite (0,4 miljardi krooni võrra) ning puidu ja puittoodete (0,3 miljardi krooni võrra) sissevedu. Suurenes vaid keemiatööstuse tooraine ja toodete ning põllumajandussaaduste ja toidukaupade import.
Seotud lood
Eesti väliskaubanduse puudujääk oli
mais viimase 21 kuu madalaim kuna vähenev majanduskasv ja kiirenev inflatsioon
vähendasid tarbijate nõudlust imporditud kauba järele.
Sisenõudluse jätkuva alanemise tulemusena
ning ekspordi mõõduka kasvutrendi püsimise tingimustes kahanes kaubavahetuse
bilansi puudujääk statistikaameti esialgsetel andmetel selle aasta I kvartalis
aastatagusega võrreldes 24% võrra.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.