Valitsusliidu säästutöörühma ehk
“krokodillide” juht Jürgen Ligi (48) soovitab ametnikel vaadata uus koht juba
enne suurt koondamislainet.
"Krokodillide" töörühma asutamine näitas selgelt, et valitsus ei taha riiki valitseda. Aasta suurim probleem lükati ühe mitteametliku grupi kaela, kus tulemuse eest keegi ei vastuta. Üle kuu aja käisid krokodillid koos, ühtki ametlikku dokumenti ei sündinud. Miks nii tehti, uuris Eesti Ekspress.
"Selles kuueliikmelises seltskonnas oli poliitilist kogemust ilmselt vähemalt sama palju kui valitsuses kokku. Samas olen täiesti nõus hinnanguga, et algusest peale oli naiivne loota, et rahandusministeeriumi ja valitsuse töö teeb ära üks mitteformaalne komisjon, kes ei oma ei andmebaase ega aparaati ja töötab ühiskondlikus korras.
Seda seisukohta ma kaitsesin, aga kui otsus langes, siis pidin osalema. Kogemus oli positiivne. Väikese laua taga on palju keerulisem partnereid ja konkurente lollitada.
Ettepanekud on meili kujul. "Krokodillide" viimane koosolek lõppes sellega, et mina korjasin kõik paberid kokku ja kellelegi ei jäänud midagi. See on täiesti teadlik, mitte varjamiseks, vaid avalikkuse eksitamise vältimiseks.
Võtame ühe - ametnike palkade külmutamine kaheks aastaks. Jutt on ikkagi palgafondi külmutamisest. Igal ametnikul personaalselt peab olema väljavaade, et tema palk võib tõusta, kui ta on vajalik ja talle pannakse lisaülesandeid. Tõenäoliselt peab ametnike arvu siis vähendama, pole midagi teha. Kohe järgmine paanika - inimeste koondamine.
Tänavu lisaeelarve käigus veel personali- ja tegevuskulusid tõsiselt üle ei vaadatud. Tuleval aastal on päris jõhker, mis hakkab toimuma. Sellepärast olen varakult omalt poolt signaali andnud, et kuulge, parem, kui inimene hakkab varakult hindama, kas ta ootab seda koondamislainet või ta vaatab juba varakult ringi ja mõtleb," vastas Ligi.
Seotud lood
Reformierakonna juhatuse liige Jürgen Ligi
ütles aripaev.ee-le, et Keskerakond loodab majandusraskustele ning nende
valijaskond on unustanud ja andestanud ebalojaalsuse pronksiöö sündmuste
ajal.
Reformierakonna juhatuse liige Jürgen Ligi
ütles, et juhtide kõrged palgad teda ei eruta, pigem teevad teda murelikuks
väikesed palgad.
Aktsiisid ongi selleks, et teatud sfääre
ahistada ja tarbimist piirata, kutsus reformierakondlane Jürgen Ligi inimesi
üles oma tarbimisharjumusi muutma.
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.