Börsilangus USAs viis S P 500
indeksi esimesse karuturgu pärast 2002. aastat. Hüpoteegihiidude
laenukulude kasv juhtis miinusesse finantsaktsiad.
Hüpoteegigigantidest rivaalid Fannie Mae (-13%) ja Freddie Mac (-24%) juhtisid finantsaktsiad kuue aasta suurima languseni. Suurpankade Bank of America (-6,3%) ja Citigroupi (-5,5%) aktsiahinnad kukkusid, kui Šveitsi suurpank Credit Suisse prognoosis, et USA 50st suuremast laenaufirmadest tuleb 40. protsendil kärpida dividende või kaasata uut kapitali.
„Finantsaktsiate probleem seisneb selles, et väga palju on veel teadmata,“ ütles Fort Washington Investment Advisorsi analüütik Nick Sargen.“Kõik arvasid, et suurimad mahakirjutamised möödusid aprillikuus,“ lisas Sargen.
Laiapõhjaline indeks S P 500 kaotas täna 2,3 protsenti, langedes 1 244,69 punktini. Dow Jonesi tööstuskeskmine kukkus 2,1 protsenti, 11 147,44 punkti tasemele. Peamiselt tehnoloogiasektorile keskenduv Nasdaqi koondindeks sööstis langusesse 2,6 protsendi võrra, 2 234,89 punkti juurde.
Seotud lood
Kauplemispäeva alguses vedasid
börsitõusu USA juhtivad keemia- ja tehnoloogiafirmad.
Alumiiniumitootja Alcoa ja kemikaalitootja
Rohm Haas juhtisid tõusule kaevandus-ja keemiaaktsiad ning S P 500
indeks kosus kahe aasta madalseisust. Börsitõusu kärpis aga naftabarreli
5-dollariline hinnatõus.
2018. aastal Leedus loodud ühisrahastusplatvormi
Profitus idee sündis järk-järgult, kui kinnisvara ostjate ja müüjatega suheldes ning kinnisvaraprojekte arendades võis näha inimeste üha suurenevat investeerimishuvi.