Eile hilisõhtul teatas valitsus, et leppis
kabinetiistungil kokku järgmise aasta eelarvepositsiooni parandamiseks lahendusi
pea 6,5 miljardi krooni ulatuses, teatas rahandusministeerium oma
pressiteates.
„Olulise osa heakskiidu saanud lahendustest moodustab riigi valitsemise kulude kokkuhoid, mis tähendab tegevuskulude ja investeeringute kokkutõmbamist enam kui 2 miljardi krooni ulatuses,” ütles rahandusminister Ivari Padar. Täpsemad valdkondlikud otsused ja seaduse muudatuste ettepanekud koos konkreetsete numbritega esitavad ministeeriumid oma eelarve projektides augusti alguseks.
„Suur samm järgmise aasta eelarve raamistiku kokkusaamiseks on tehtud. Tänastest aruteludest tulenevalt saadame välja määruse muudatuse, mis puudutab ministeeriumide piirsummasid. See annab ministeeriumidele võimaluse jätkata ettevalmistusi eelarveprojektide koostamiseks,” ütles Padar.
Nõupidamisel täpsustati ka 2009. aasta riigieelarve koostamise edasist ajakava järgmiselt:
*11. juulil saadab rahandusministeerium ministeeriumidele välja määruse muudatuse, kus on kajastatud tänase arutelu tulemused koos piirsummadega;
*4. augustiks esitavad ministeeriumid oma eelarve projektid rahandusministeeriumile;*25. augustil avalikustatakse rahandusministeeriumi sügisprognoos;*Augusti lõpus ja septembri alguses toimuvad eelarveläbirääkimised;*18. septembril esitatakse eelnõu valitsuse istungile;*24. septembril antakse eelarve eelnõu üle riigikogule.
Seotud lood
Rahandusminister Ivari Padar loodab
võimupartnerite valmisolekule loobuda oma maksulubadustest, kirjutas
Postimees.
Rahandusminister Ivari Padari sõnul
lähikuudel majandusliku olukorra paranemist oodata pole ning samuti ei pruugi
veel põhigi käes olla, kuid krooni kurss püsib kindel ja keskpanga valuutavarud
on piisavad - devalveerimisohtu seega ei ole.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.