Laenukriisi tõttu on kodulaenu saamise
tingimused karmistunud, see aga on olukorra noorte jaoks keerulisemaks
muutnud.
Kui Rootsis võis varem kodu osta ka 100% laenuga, siis nüüd enam nii ei saa. Esimese kodu ostmisel nõutakse vähemalt 10-25% omafinantseeringut, kirjutas Dagens Nyheter.
„Finantskriisi tõttu ei saa enam laenata kogu ostusummat,“ ütles riikliku kodulaenuinstituudi SBAB intressianalüütik Tor Borg.
Lisaks on esmaostjail raskem saada madalamat intressi. Nende riskiaste hinnatakse tihti kõrgemaks, mis muudab ka intressimäära krõbedamaks.
Tor Borgi sõnul ei tohiks esimest korda ostjad laenama enam kui 75–90% ostusummast, sõltuvalt sellest, kui suur on ostja sissetulek ja laenu tagasimaksmise võimalused. „Tuleb vaadata, et jääks varu ja mitte osta eluaset spekulatsiooni eesmärgil, lootes, et selle müügist hiljem teenitakse. Osta tuleks selleks, et selles kodus elada,“ märkis ta.
Seotud lood
Kuigi intressimäärad kasvavad ja
majanduskeskkond on jahtunud, võtavad rootslased endisest veelgi jõudsamalt
laenu.
Meeleheitel Briti laenuandjad teevad
enneolematuid pakkumisi, et oma raha tagasi saada, kirjutas BBC News.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.