Kuigi Mehhiko lahel möllab orkaan Dolly,
jätkab toornafta hind maailmaturul langustrendil.
Dolly ei ole suutnud naftatootmist sel määral häirida, nagu kardeti, ning Ameerika bensiini laovarud kasvavad edasi. Seega näevad maailmamajanduse väljavaated veidi helgemad, kirjutas e24.se.
Veidi pärast seda, kui eile avaldati andmed selle kohta, et Ameerika bensiini laovarud on märkimisväärselt kasvanud, langes nafta hind 2 dollari võrra 126 dollarini barrelist.
Jyske Banki sõnul on järgmine oluline proovikivi 120 dollarit barrelist. Leidub aga ka neid, kes usuvad, et naftahinna langus on lühiajaline. Nii näiteks ütles Ameerika investor T. Boone Pickens teisipäeval senati komisjonis kõneldes, et kui USA ei vähenda naftaimporti, jätkavad hinnad tõusu, jõudes kümne aasta jooksul 300 dollarini barrelist.
Naftahinna tõusu süüdlasi on otsitud nii OPECist kui ka Ameerika demokraatide seast. Samas on põhjust näpuga näidata aga suurte fondide poole, kes on viie aastaga oma naftainvesteeringud kasvatanud 13 miljardilt dollarilt 260 miljardini. USA võimud kaaluvad praegu võimalust piirata fondide spekuleerimist naftaga.
Seotud lood
Toornafta barreli hind tõusis täna taas üle
126 dollari taseme, sest vahepeal vaibunud mured on jälle päevavalgele
tulnud.
Maailma naftat eksportivate riikide liidu
OPEC hinnangul kasvab nõudlus nafta järele kogu maailmas aastaks 2030 praegusega
võrreldes 50% võrra, tõusu veavad arenevad riigid.
Kas naftahinna tekitatud mull lõhkeb?
Möödunud nädalal langes barreli hind 16,2 dollari võrra 128,88 dollarini, mis
pani kauplejad maailma börsidel mõtlema, kirjutas e24.se.
Ameerika investeerimispanga Lehman Brothers
hinnangul langeb nafta hind järgmisel aastal 93 dollarile barrelist.
Telia Digikoristuspäev toimub juba 31. jaanuaril. Meenutame, kuidas viidi sel aastal digikoristust läbi Eesti Kaitseväes, kus IT-süsteemidest ja seadmetest kustutati kokku kümnete terabaitide ulatuses digikeltsa.