„Ka meil pole põhjust olla optimistlikumad, et eks ettevõtjad peavad vaatama oma kulud üle ja tegema tasakaalukaid otsuseid. Aga tõenäoliselt jõudsime sinna, kuhu kahe jalaga maapeal olevad analüütikud andsid signaale juba talvel,“ rääkis ta.
„Langus mõjutab valdavalt enamust, kõiki sektoreid, kui tarbimine väheneb ja majandus ei kasva. Langus on küll tsükliline ja kõiki korraga ei haara, kuid mingisuguste ajaperioodide järgi jõuab ta kõikidesse sektoritesse,“ tunnistas Veskimägi.
Ta märkis, et kõigepealt tuleb üle vaadata kulud ja investeeringud, tuleb hoida madalat profiili. "Eks paljud, kes ennast üle laenasid, neile jõuavad probleemid kõige varem koju."
„Eks valitsus tegeleb praegu avaliku sektori kulude kokkutõmbamisega ning sellega saab avalik sektor erasektorile palju eeskuju näidata.“
„Tööandjad hoiatasid koos Kaubandus - Tööstuskojaga valitsust ülepaisutatud 2008. aasta eelarve suhtes. Selle menetlemise käigus pöörduti sinna kolm korda, et 26% kasv on ülioptimistlik. Kui oleks jäädud 10% kasvu piiridesse, siis täna ei toimuks lisaeelarvete arutelu,“ rääkis Veskimägi.
„Just paljudel väikestel ettevõtjatel, kes on orienteerunud siseturule, on täna kõige raskemad ajad saabunud, kuna siseturu nõudlus on kahanenud kõvasti ja seal, kus on kümmekond inimest tööl jätkub tööd pooltele neist,“ märkis ta.
Ta jätkas, et teine asi on eksport. „Ekspordi kasvatamise vajadusest on palju räägitud. Kuid eksport on väga aeglaselt kasvanud. Kui siseturg kukub järsult tagant ära, siis on selge, et üleöö eksporditurule ei jõuta.“
„Täna loodan sellele, et majandusministeerium oma tehnoloogiainvesteeringud üle vaatab ja ka tagasiulatuvalt toetab neid ettevõtteid, kes on panustanud uutele tehnoloogiatele, et jõuda eksportturgudele. Ja lootnud ka 2007. aastast avanenud struktuurifondide rahale,“ sõnas ta.