Ruumikitsikuses vaevlev kultuuriakadeemia
on kino asemele õppehoonet kavandades jõudnud Viljandi ajaloo suurima
võidufondiga ideevõistluseni.
Augusti keskel kuulutas Tartu ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia välja kesklinna Rubiini kvartalisse tuleva suure õppe- ja ärihoone arhitektuurse ideelahenduse konkursi, kirjutas Sakala.
Eesti arhitekte meelitatakse oma ideid pakkuma linna läbi aegade suurima preemiaga: võitjale on ette nähtud 240 000 krooni. Kultuurkapitali abiga kokku saadud võidufondi koguväärtus on 600 000 krooni.
Koos akadeemiaga võistlust korraldava Eesti arhitektide liidu tegevjuhi Ingrid Mald-Villandi hinnangul on see Eesti mõistes keskmise suurusega. Et tegemist on eeskätt Eesti arhitektidele mõeldud võistlusega ja preemiarahagi on ahvatlev, eeldas Mald-Villand, et osalejaid tuleb palju.
Seotud lood
Tallinna Kaubamaja Kinnisvara AS rajab
Viljandi kesklinna ligikaudu 25 000m² pindalaga kaubanduskeskuse,
mis avatakse 2011. aastal. Keskuse arhitektuurivõistlus viiakse
läbi koostöös Viljandi linnaga.
Odav elekter ja tootmisvõimsuste suurendamine on kujunenud justkui Eesti Nokia leidmiseks. Majandusanalüütik Mihkel Nestor ja AVH Grupi tegevjuht ning endine Enefit Greeni finantsjuht Veiko Räim arutlevad, milline on selle Nokia mõju majandusele.