Pariisis täna koos olnud Euroopa Nõukogu
Parlamentaarse Assamblee (ENPA) poliitikakomiteel sai kokku vajalik hulk
allkirju, mis võimaldavad tõstatada Venemaa volituste küsimuse
sügissessioonil.
ENPA Eesti delegatsiooni esimehe Andres Herkeli sõnul on vajalike allkirjade kogumisest siiski keerulisem sügisel läbi viia Venemaa volituste peatamine, teatas riigikogu pressitalitud. "Paljud kolleegid vaatavad pigem jaanuari peale, kui on näha, kust ja kuhu on Vene väed Gruusiast viidud ning Assamblee ad hoc komitee on esitanud oma töökokkuvõtte," ütles Herkel.
Herkel rõhutas ka, et Venemaa enda ebakindlast positsioonist annab märku see, et nende delegatsiooni juhtivaid jõude Kossatšovi, Margelovit ja Slutskit ei olnud debati ajal näha. "Nad saadavad siis, kui ees on raskesti kaitstav probleem vaidlema teisejärgulised tegelased, nagu täna Markovi ja Babakovi," valgustas Herkel.
Poliitikakomitee pidas täna maha debati Gruusia-Venemaa konflikti teemal. Otsustati, et poliitikakomitee nimel teeb ENPA täiskogu istungil 2. oktoobril Strasbourgis kaasettekande komitee esimees Göran Lindblad Rootsist.
Debatil sõna võtnud poliitikakomitee aseesimees Kristiina Ojuland ja Herkel kritiseerisid teravalt Venemaa agressiivset käitumist oma väikeste naabrite suhtes, aga ka Euroopa Nõukogu nõrkust seda otsustavalt hukka mõista.
Seotud lood
Täna toimunud erakorralisel istungil
otsustas riigikogu väliskomisjon toetada 37 riigikogu liikme algatatud Riigikogu
avalduse „Vene Föderatsiooni sõjalisest agressioonist Georgia vastu“
vastuvõtmist riigikogu täiskogus.
Riigikogu aseesimees Kristiina Ojuland tegi
11. augustil ettepaneku Venemaa volituste peatamiseks Euroopa Nõukogu
Parlamentaarses Assamblees, ettepaneku arutamine toimub 5. septembril.
Kuula ka podcasti haridusest ja tööturust
Haridus on pikaajaline ja strateegiline investeering, millel on märkimisväärne mõju ühiskonna arengule, ettevõtluskeskkonnale ja inimeste elukvaliteedile.„Haridus ei ole kõikvõimas, kuid see on üks valdkondadest, kus saab inimesi kõige paremini aidata," ütleb Heldur Meerits, selgitades oma pühendumust haridusprojektidesse.