Suurim arv kollektiivse koondamise hüvitisi
ja pankrotihüvitisi läks septembris puidu- ja mööblitööstusesse.
Selle aasta septembris maksis Eesti Töötukassa kolme erineva hüvitiseliigi raames hüvitisi kokku 38,4 miljonit krooni (koos sotsiaalmaksuga 46,4 miljonit krooni).
Suurima osa väljamakstud hüvitistest moodustas töötuskindlustushüvitis (23,3 miljonit krooni), mida makstakse töötutele kaotatud sissetuleku osaliseks kompenseerimiseks tööotsingute ajal, teatas töötukassa. Sellele järgnes maksejõuetuse hüvitis (11,2 miljonit krooni), mille puhul hüvitatakse töötajate saamata jäänud tasusid tööandja maksejõuetuks osutumise korral ning kollektiivse koondamise hüvitis (3,9 miljonit krooni), mida makstakse töölepingute ja teenistussuhete kollektiivse ülesütlemise korral.
Töötuskindlustushüvitise taotlusi rahuldas töötukassa 1218, mis tähendab, et hüvitisesaajate arv püsib jätkuvalt kõrge. Keskmiselt hakkasid uued hüvitisesaajad saama oma esimesel sajal töötusepäeval 4917 krooni kuus.
Kollektiivse koondamise hüvitist määrati septembris 461 inimesele, mis on lähedane eelneva kaheksa kuu keskmisele tasemele. Kollektiivselt koondatute keskmine hüvitis oli septembris 13 776 krooni. Suurim arv hüvitisesaajatest oli hõivatud puidu- ja mööblitööstuses. Suurim hüvitise summa määrati seoses Kreenholmi Valduse ASi koondamistega.
Tööandja maksejõuetuse ehk pankrotihüvitist määras töötukassa septembris 318 inimesele, mis on tunduvalt üle eelneva kaheksa kuu keskmise taseme. Keskmise hüvitise suuruseks kujunes 30 037 krooni. Suurimale arvule inimestele määras töötukassa septembris pankrotihüvitist saematerjali tootmisega tegelenud Harjumaa ettevõtte OÜ Cranbrook pankroti tõttu. Selle pankrotijuhtumi raames määrati hüvitist 138 inimesele kogusummas 3,9 miljonit krooni, see on ühtlasi ka selle aasta suurim pankrotihüvitise maksmise juhtum. Suurim arv ehk kaks kolmandikku septembri maksejõuetuse hüvitise saajatest olid hõivatud puidu- ja mööblitööstuses.
Seotud lood
30. septembril 2008. a oli tööturuametis
registreeritud 20 015 töötut, mis moodustab 3,1% tööjõust vanuses 16 aastat kuni
pensioniiga (2,3% tööealisest elanikkonnast vanuses 16 aastat kuni
pensioniiga).
Töötukassa nõukogu otsus mitte tõsta
töötuskindlustusmakse määra jätab töötajate ja ettevõtjate taskusse järgmisel
aastal alles üle poole miljardi krooni.
Navalis Group on tuntud ettevõte, mis on tegutsenud laevaehituse, laevaremondi ja avamere ehituste valdkonnas juba üle 23 aasta. Navalis Group-i koosseisu kuulub mitu ettevõtet, mis töötavad edukalt ja tulemuslikult laevatehastes Eestis, Leedus, Soomes, Saksamaal ja Hollandis. 2024. aasta oli Navalis Group-i jaoks väga oluline, aidates kaasa ettevõtte arengule ja positsioonide tugevdamisele turul. Ettevõte näitas dünaamilist arengut, tuues turule uusi teenuseid, tugevdades rahvusvahelist koostööd ja täiustades siseprotsesse.