Mitu tundi kestnud majandus- ja
ettevõtluseteemaline arutelu väsitas riigikogulased nii ära, et kuigi
Reformierakonna algatusel pikendati tänase istungi kestust, oli enamik
riigikogulasi Tartu Ülikooli majandusteaduskonna teadusprodekaan professor
Urmas Varblase ettekande ajaks saalist lahkunud.
Saali jäänud opositsioonisaadikud pommitasid aga Varblast aktiivselt küsimustega. Mis on siis mõistlik maksukoormus, kui ettevõtjate arvates takistab just kõrge maksukoormus nende tegevust? Varblase sõnul on väikese riigi pidamine väga kallis. "Kuskil on piir, millest alla me maksukoormusega minna ei saa. Küsimus on selles, mis laadi hüvesid me tahame ja saame oma elanikele pakkuda. Ka kerkib küsimus, mis on meie riigi olemise mõte. Kas see on tasakaalus eelarve või inimeste võimalikult hea elu. Maksukoormuse määr sõltub sellest, kuidas me kogutud maksu kasutame. Nii riik kui ka erasektor peavad olema efektiivsed. Kui me suudame olla efektiivsemad, siis suudame maksukoormust langetada," rääkis Varblane.
Ka prognoosis ta, et lähiajal muutub suhtumine ettevõtjatesse praegusest veelgi negatiivsemaks.
"Ettevõtjad koondavad, lasevad inimesi lahti, see loob negatiivse fooni," ütles ta. "Tuleb selgitada, miks ettevõtjad nii käituvad, miks nad seda teevad."
Seotud lood
Teisipäeval ajakirjanikele prefektuuri
üheksa kuu statistikat tutvustades ütles Lääne politseiprefekt Priit Suve, et
majanduse jahenemine on endaga kaasa toonud vägivaldsust ja vargusi.
Rahvamassid, ekstreemsed ilmastikuolud, elektrikatkestus, probleemid tehnikaga, vara lõhkumine, veekogude lähedus ja keelatud esemed – need on vaid mõned näited, millega tuleb arvestada ühe ürituse turvalisuse tagamisel. Iga turvapartner peab kõikvõimalikud stsenaariumid läbi mõtlema, mis võib juhtuda ning mis võib minna valesti. Vahel võib pisieksimus ühe meeldiva koosviibimise hetkega rikkuda.