Suurinvestor Joakim Heleniuse sõnul on tema
isiklikuks unistuseks rajada ettevõte, mis võiks 10-15 aasta pärast olla suurim
firma, mille peakorter asub Eestis.
"See võib kõlada auahne plaanina, aga mina usun, et ambitsioonikad unistused on oluline tõukejõud, mis mind motiveerib edasi püüdlema," kirjutab Äripäeva 2008. aasta rikaste TOPis neljanda koha saanud ärimees oma arvamusartiklis.
Heleniuse sõnul ongi jõukate inimeste üks ühine iseloomujoon tugev ambitsioon edasi püüelda, omadus mitte kunagi olla rahul sellega, mis nad juba on saavutanud, ja selleks, et oma eesmärke saavutada, on nad valmis rohkem tööd tegema, suuremaid riske võtma ja palju suuremaid isiklikke ohvreid tooma, kui tavalisele inimesele mõistlik tunduks. "Lõppude lõpuks ei saa keegi olla kunagi olla piisavalt rikas," nendib ta.
Kui Eesti tahab tõepoolest läänemaailma elatustasemele järele jõuda, tuleb tal Heleniuse sõnul arendada samasugust positiivset suhtumist jõukust loovate ettevõtjate suhtes, mis on teinud Ameerikast sellise pikaajalise eduloo.
Joakim Heleniuse mõtisklus rikkusest ilmub homme Äripäeva arvamusküljel.
Seotud lood
Joakim Helenius tegi Äripäeva rikaste TOPis suurima tõusu ning asetseb nüüd 3,8 miljardiga napilt Tallinki meeste järel neljandal kohal.
Suurinvestor Joakim Helenius ootab Eesti
praeguses raskes majandusolukorras Äripäevalt suuremat ideede allika ja
vahendaja rolli valitsuse ning ettevõtjate vahel
Forbesi edetabelit juhib üle kogu maailma
tuntud investor Warren Buffett, kelle varandus kokku on 62 miljardit USA
dollarit (743 mld kr). Aripaev.ee küsis Joakim
Heleniuselt video-uudises, et kui mitu korda on Buffett temast rikkam ja
õige vastus tundub olevat, et ligi 200 korda.
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.