Kui Euroopa juhtivate riikide
aktsiaindeksid viskasid eile kümme protsenti ülesse ja USA omad 5-6,5 protsenti,
siis Aasias on täna enne kella kaheksat tõusuprotsent väga väikene. USAs oli
suurim kahepäevane ralli 1987. aasta järel. Tunni ajaga muutus Aasia börsidel
palju. Jaapani aktsiaturg võttis hoo üles.
Ikka on peateemaks, miks aktsiaid ostetakse, Citigroupi päästmine. Kui eile vaimustas see otseselt investoreid, siis nüüd on toorainete hinnad tõusnud tänu Citigroupi päästmisele ja see on taas põhjus aktsiaid osta.
Maailma suurima kaevanduskompanii BHP Billitoni aktsia hind tõusis 9,9 protsenti, 25,70 Austraalia dollarile. Jaapani suuruselt teine börsil olev pank Mizuho Financial Groupi aktsia hind tõusis 9,1 protsenti, 247500 jeenile.
„USA valitsus on teinud selgeks, et nad ei lase Citigroupil hävineda, seetõttu usuvad investorid, et kriis ei saa hullemaks muutuda,“ ütles Shinkin Asset Managementi fondijuht Naoki Fujiwara Bloombergile. „On ebatõenäoline, et toorainete hinnad jätkavad kukkumist, kuna globaalne turg on ju alles.“
Jaapani aktsiaturg tõusis 5,2 protsenti, 8323,93 punktile, kui võtta aluseks Nikkei 225 indeks.
Hongkongi börs tõusis 3,9 protsenti, Taiwan 2,6 protsenti, Korea 1,4 protsenti, Austraalia 5,8 protsenti, Tai 1,6 protsenti, Indoneesia kolm protsenti, India 1,8 protsenti, Singapur 2,7 protsenti, Malaisia 0,2 protsenti ja Vietnam 0,8 protsenti
Hiina börs, mis veel tunni aja eest oli plussis, langes ühe protsendi.
Seotud lood
Venemaa aktsiaturg on eilse võimsa tõusu
järel täna hoogu maha võtmas.
Rahvamassid, ekstreemsed ilmastikuolud, elektrikatkestus, probleemid tehnikaga, vara lõhkumine, veekogude lähedus ja keelatud esemed – need on vaid mõned näited, millega tuleb arvestada ühe ürituse turvalisuse tagamisel. Iga turvapartner peab kõikvõimalikud stsenaariumid läbi mõtlema, mis võib juhtuda ning mis võib minna valesti. Vahel võib pisieksimus ühe meeldiva koosviibimise hetkega rikkuda.