Tallinna koole remontiv BCA Center vahetas
senise finantseerija Swedbanki välja ning pantis linnaga sõlmitud üürilepingud
Nordea Pangale.
Eilsel istungil võttis selle vahetuse ametlikult teatavaks ka Tallinna linnavalitsus.
"BCA Center soovis refinantseerida oma laenud ja saada soodsamatel tingimustel laenu Nordea pangast, ka nende laenude jaoks, mis olid mõeldud koolide kordategemiseks," vahendas Tallinna abilinnapea Kaia Jäppinen lepingupartneri pangavahetuse põhjust.
Küsimusele, kas laenud olid seotud siis ka teiste projektidega, vastas Jäppinen, et seda küsimust ta kommenteerida ei oska. "Ma arvan, et seal on võib-olla tegemist mingite pikaajalisemate ja suuremate summadega," ütles Jäppinen ja lisas, et Tallinna linna huve see vangerdus kuidagi ei kahjusta, sest lepingutingimustes linna jaoks midagi ei muutu - kui varem oli nõue panditud Swedbanki kasuks, siis nüüd on selleks osapooleks Nordea Pank.
"Meie rendimaksed ei ole suurenenud, ja me ju ka ei küsinud, kust ja kui palju nad laenu võtavad, et koole finantseerida. See on partneri enda otsustada, milliseid finantsskeeme ta kasutab," märkis Jäppinen.
OÜ BCA Center juhatuse liige Ott Karolin jäi napisõnaliseks ning ütles, et tehingu põhjuseks oli igapäevane majandustegevus. "See ei olnud pangavahetus, see oli lihtsalt finantseerijavahetus, Swedbank on meie pank ka edasipidi," ütles Karolin.
Kuni 16. oktoobrini Kalev RECile kuulunud BCA Center osaleb viie Tallinna kooli renoveerimises ja haldamises. Oktoobris teatas Kalev börsile, et tema tütarettevõte Kalev REC müüs koole remontiva osaühingu BCA Center 70 miljoni krooniga ära. Ostjaks oli OÜ Raldon, kelle peremeheks on Oliver Kruuda hea sõber ja kooliaegne pinginaaber Mati Tusov.
Seotud lood
Kolmapäeval kinnitas Käina vallavalitsus
Nordea panga edukaks tunnistatud 9,5 miljoni krooni suuruse investeerimislaenu
hankepakkumise, mis laekus tähtajaks, 2. detsembriks.
Telia Digikoristuspäev toimub juba 31. jaanuaril. Meenutame, kuidas viidi sel aastal digikoristust läbi Eesti Kaitseväes, kus IT-süsteemidest ja seadmetest kustutati kokku kümnete terabaitide ulatuses digikeltsa.