Tallinn pakub elanikele linnavalitsuse
teenindusbüroos asuvas ettevõtja infopunktis tasuta tööõigusnõu ja möödunud
nädala tulemused näitavad, et vajadus tööõigusalase nõustamise järele on väga
suur, sest esimese töönädalaga teenindati ligi 120 abivajajat.
Tallinna abilinnapea Jaanus Mutli sõnul on nõustatavate üldarvust töötute arv hetkel õnneks suhteliselt väike. „Kuid paljud neist võivad lähiajal jääda töötuks, sest töölepingud lõpetatakse selle aasta detsembris või järgmise aasta jaanuaris. Töölepingu lõpetamise küsimustega meie poole pöördunud inimeste jutust ja vastustest selgus, et kuigi tegelikkuses on tegemist kas koondamissituatsiooniga või tööandja maksejõuetusega, soovivad tööandjad töölepinguid lõpetada tavaliselt aga hoopis teistel alustel,“ selgitas Mutli. „Esimese nädalaga sai linna tasuta tööõigusalast nõu 118 kodanikku. Põhiteemadena saab välja tuua töölepingute lõpetamise erinevatel alustel, sealhulgas koondamine, saamatajäänud palga ning erinevad hüvitised, vajaduse tööturuteenuste järele ja palju teisi erinevaid küsimusi.“
Enimkäsitletud tööõiguse alased punktid olid töölepingu lõpetamine töötaja algatusel (TLS § 79), poolte kokkuleppel (TLS § 76), aga ka töötaja algatusel tööandjapoolse lepingutingimuste rikkumisel või seoses muudatusega töökorralduses (TLS § 82 lg.1). „Kaks esimest neist jätavad töötajad ilma võimalusest saada töötuskindlustuse hüvitist,“ märkis Mutli. „Kui võrrelda eelmist kuud üleeelmisega ehk siis novembrit oktoobriga, siis on pealinna töötute arv kasvanud üle 1000 inimese võrra, mistõttu on nimetatud linnapoolne tasuta tööõigusabi praeguse kehva majandusolukorra kontekstis äärmiselt vajalik ja tänuväärne ettevõtmine.“
Tööõigusalased konsultatsioonid algasid Tallinna Linnavalitsuse infosaalis ettevõtja infopunktis alates 1. detsembrist.
Seotud lood
Täna alanud noorte infomessi Teeviit
külastavad noored on hoiakutelt enesekindlad ning palganumber 20 või 30 000
krooni käiakse välja silmagi pilgutamata.
Tööturuameti ja töötukassa ühteheitmisega
kaasneb 340 tööturuametniku koondamine, milleks kulub 24 miljonit krooni.
Koondatud ametnikud saavad aga kohe uude loodavasse asutusse tööle
kandideerida.
Endla tänaval tööturuametis seisavad
inimesed tummalt järjekorras, et end töötuna kirja panna ja mingitki raha
elamiseks saada. Näod on mornid ning kaamerat nähes keeratakse pigem pea
piinlikult kõrvale.
30. novembri 2008. aasta seisuga oli
tööturuametis registreeritud 26 219 töötut mis on 3621 inimest ehk 16% rohkem
kui kuu aega varem.
Rahvamassid, ekstreemsed ilmastikuolud, elektrikatkestus, probleemid tehnikaga, vara lõhkumine, veekogude lähedus ja keelatud esemed – need on vaid mõned näited, millega tuleb arvestada ühe ürituse turvalisuse tagamisel. Iga turvapartner peab kõikvõimalikud stsenaariumid läbi mõtlema, mis võib juhtuda ning mis võib minna valesti. Vahel võib pisieksimus ühe meeldiva koosviibimise hetkega rikkuda.