Suurbritannia naelsterling, mis on
euro vastu jõuliselt langenud, maksab juba peaaegu sama palju kui
euro.
Euro tegi oma uue rekordi naela vastu eile makstes 0,9619 naela, lähenedes jõudsalt naelaga üks-ühele. Päev lõpetati 0,87% tugevuses naela vastu.
Euro läks naela vastu teravasse tõusu oktoobri lõpus, sest Suurbritannia majanduse väljavaated on nutusevõitu. Lisaks kardetakse Inglismaa keskpangalt uut intressilangetust. Euroopa keskpank on aga oluliselt vaoshoitum ning see hoiab eurot tugevana.
Alates 30. oktoobrist on euro tõusnud naela vastu 22,6%. 28. november läks tõus eriti teravaks ning tõus on olnud praktiliselt kuu ajaga veidi üle 16%. Mõnede analüütikute sõnul võib olla aja küsimus, millal nael muutub odavamaks kui euro.
Kuna Eesti kroon on euroga seotud, odavneb nael ka meie jaoks. Eile maksis üks nael Eesti panga kursi järgi 16,584 krooni. Üks euro maksab 15,6466 krooni.
Valuutakursid käituvad sügisest saadik ekstreemselt. Kui kunagi võis 22%-list kukkumist nimetada devalveerumiseks, siis nüüd on protsendilised liikumised päevas juba igapäevased nähtused. Detsembri alguses liikus euro dollari vastu vaid kümne päevaga samuti 15,6% tõusu.
Seotud lood
Milline valuuta on selleks aastaks kõige
turvalisem panus? Valuutad tegid möödunud aasta lõpus läbi
peadpööritavad liikumised, mis jätkuvad ilmselt ka sellel aastal. Mõni kindlus
püsib siiski tugevamalt kui teine.
Naelsterling kukkus täna dollari vastu
viimase kaheksa aasta madalaimale tasemele ning on languses ka kõigi teiste
tähtsamate valuutade vastu. Jim Rogers soovitab kõikidest naeladest lahti
saada.
Spekulatsioonid võimaliku Euroopa keskpanga
intressilangetuse osas on euro kukutanud dollari ning naela vastu viimase kolme
nädala madalaimale tasemele.
Euro on naela vastu tõusnud juba viimased
seitse kauplemispäeva ning läheneb taas jõudsalt üks-ühele eurole.
Maksude koosseis muutub veel ja maksumäärad lähevad kõrgemaks – selle peale võib mürki võtta, arvab raamatupidamisbüroo Vesiir asutaja ja juht Enno Lepvalts.